Dobry występ!

• autor: mksiak, 2018-10-20 19:47

MKS WŁADYSŁAWOWO – ZENIT ŁĘCZYCE 4:1 (2:0)

Bramki: Skwiercz Michał 3 (40’, 68’, 78’), Kwaśnik Marek 38’ - Rompca Paweł 71’

Po pucharowej porażce z Zenitem, ostrożnie podchodziliśmy do rywalizacji w meczu ligowym z tym zespołem. Liga to jednak nie puchar i dziś w pełni rządziliśmy na boisku.

W pierwszych dwudziestu minutach przestrzeliwujemy dwie stuprocentowe sytuacje bramkowe (Bonk, Kwaśnik - poprzeczka). Pierwszy gol pada po wrzucie z autu przez Bonka, asyście Skwiercza i przytomnym zachowaniu Marka Kwaśnika. Po kolejnych dwóch minutach prowadzimy już 2-0. Autorem bramki jest Michał Skwiercz a asystę zalicza Błażej Bonk, który wykorzystał gapiostwo obrońcy Zenitu. W końcówce pierwszej połowy Skwiercz mógł podwyższyć wynik, jednak uderzył głową obok bramki (powinien chyba nogą…).

Pięć minut po wznowieniu gry Pankiewicz w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza. W sześćdziesiątej ósmej minucie przeprowadzamy akcję meczu. Składna wymiana na linii Kleser – Proena – Kwaśnik – Michał Skwiercz daje nam trzecią bramkę. W 71 minucie Paweł Rompca precyzyjnie uderzył z około trzydziestu metrów i goście zmniejszają rozmiar porażki. Mija pięć minut i Skwiercz umieszcza piłkę w siatce, arbiter dopatrzył się jednak faulu Michała. „Co ma być to nie uciecze”. Po chwili Michał Skwiercz przy asyście Talaśki strzela w długi róg i ustala wynik zawodów. Był to trzeci gol Michała w meczu!

To nasz dziesiąty kolejny mecz bez porażki (dziewięć zwycięstw)! BRAWO ZESPÓŁ!!!