• autor: mksiak, 2018-10-14 17:20

PORTOWIEC GDAŃSK - MKS WŁADYSŁAWOWO 1:2 (1:1)

Bramki: Portowiec 43’ – Proena Arkadiusz 2 (20’, 82’)

Czerwone kartki - Marcinkowski Jakub 13’, Reutt Szymon 89’ (obaj Portowiec)

90+3’ Proena Arkadiusz nie wykorzystał rzutu karnego

Po raz pierwszy w tym sezonie zagraliśmy na sztucznej nawierzchni. Portowiec pomimo obecności w dolnej części tabeli jest bardzo niewygodnym rywalem, szczelnie blokując dostęp do własnej bramki.

Pierwsze pięć minut dla rywali, później przejmujemy inicjatywę w meczu. Od trzynastej minuty gospodarze zmuszeni są grać w dziesiątce po czerwonej kartce dla Jakuba Marcinkowskiego. Wkrótce pada pierwszy gol dla naszej drużyny. Piłkę w siatce umieszcza Arkadiusz Proena. Pomimo sporej przewagi nie podwyższamy wyniku. Tuż przed przerwą piłka skozłowała przed naszym golkiperem i Paweł Jakubiak w kuriozalny sposób doprowadza do wyrównania.

W drugiej odsłonie meczu mamy kilka sytuacji bramkowych, zwycięski gol pada jednak dopiero w osiemdziesiątej drugiej minucie. Autorem gola jest ponownie Arkadiusz Proena. W doliczonym czasie gry Proena stanął przed szansą ustrzelenia hattricka. Rzut karny jednak broni Chrystian Robakowski.

Relacja minutowa i raport ligowy w rozwinięciu:

Miotk Piotr (M) - Littwin Daniel (M), Kleser Krzysztof (C), Proena Arkadiusz, Morgiel Michał - Pankiewicz Adam,  Rybandt Sebastian (M), Kwaśnik Marek, Talaśka Damian - Więcek Michał - Skwiercz Michał

Zmiany: 59’ Smarzyński Filip (M) za Littwin Daniel, 73’ Białk Damian (M) za Rybandt Sebastian, 81’ Grzenkowicz Sebastian za Morgiel Michał, 88’ Niedośmiałek Mateusz (M) za Więcek Michał

Nie zagrali: Zdybel Jakub (M), Szydłowski Konrad (M)

Żółte kartki: Jakubiak Paweł, Hebda Damian, Muła Mariusz, Robakowski Chrystian – Morgiel Michał

Czerwone kartki: Marcinkowski Jakub 13’, Reutt Szymon 89’

Trenerzy: Sobiesław Przybylski, Michał Smarzyński

Portowiec Gdańsk: Robakowski Chrystian – Bułhak Piotr, Jakubiak Paweł, Hebda Damian, Muła Mariusz, Lejman Łukasz (67’ Puto Krzysztof), Gapiński Damian (35’ Reutt Szymon), Narloch Łukasz, Warsiński Łukasz (46’ Stenzel Artur), Przewodowski Sebastian, Marcinowski Jakub. Trener: Grodzki Grzegorz

SĘDZIOWIE: Chacuk Piotr – Hoppe Rafał, Stasik Damian

WIDZÓW: ok. 40

Relacja minutowa:

1’ Rozpoczynamy, rzut rożny wykonuje Morgiel, dośrodkowanie, piłka odbija się od zawodnika Portowca, zza szesnastki uderza Więcek, obok słupka;

2’ bardzo groźnie pod naszą bramką, Littwin wybija piłkę z „piątego” metra;

3’ kolejne dwie sytuacje rywali pod naszą bramką, na szczęście niegroźne;

4’ rzut wolny wykonuje Kleser, dośrodkowanie, główkuje Proena ale niecelnie;

6’ Skwiercz do Pankiewicza, Adam także strzela mało celnie;

7’ piłkę wywalczył Morgiel, zagrywa do Więcka, ten do Skwiercza, Michałowi zabrakło dokładności;

8’ Morgiel i Talaśka zakręcili defensywą gospodarzy, zabrakło wykończenia;

9’ Przewodowski uderza po długim słupku;

10’ Pankiewicz do Kwaśnika, Marek do Skwiercza, strzał, łapie golkiper gospodarzy;

11’ Miotk zmuszony do interwencji, łapie piłkę po zaskakującym uderzeniu Hebdy;

13’ będący sam na sam z bramkarzem Talaśka zostaje faulowany przez Jakuba Marcinkowskiego, czerwień, Portowiec gra w dziesiątkę;

14’ z rzutu wolnego z ok 18m uderza Skwiercz, zmierzającą w okienko piłkę wyciąga Robakowski;

15’ „oblężenie” bramki rywali, Skwiercz przymierzył tuż przy słupku, zmierzającą do siatki piłkę wybija gracz gospodarzy;

18’ piłka w siatce rywali, Skwiercz na pozycji spalonej;

19’ składna wymiana piłki naszego zespołu, mamy tylko wrzut z autu;

20’ 0-1! dośrodkowanie Kwaśnika, piłkę wybija bramkarz, celnie głową Arkadiusz Proena;

22’ Miotk wyłapuje niegroźny strzał;

23’ z ok 25m strzela Kwaśnik, dobra decyzja, obok słupka;

24’ rzut rożny wywalczył Pankiewicz, dośrodkowanie Morgiela, z trudem piłkę wybija Robakowski;

27’ postraszyliśmy rywali w ich własnej szesnastce;

30 zaskakujący strzał Lejmana, Miotk piąstkuje na rzut rożny;

31’ Więcek faulowany na 20m, z wolnego źle uderzył Morgiel;

33’ z ok 30m na strzał decyduje się Więcek, łapie golkiper gospodarzy;

34’ rywale próbowali pograć dłużej piłką, pogubili się jednak;

35’ dwa kolejne rzuty rożne dla naszego zespołu, Proena postraszył obrońców i bramkarza wyskakując do dośrodkowań;

38’ z rzutu rożnego o mało nie wkręca piłki do siatki Talaśka;

40’ z autu piłkę w pole karne wrzuca Morgiel, nie trafia Proena, do piłki dopada Więcek, uderzenie nad poprzeczką;

41’ Bułhak o mało co nie wykorzystuje nieporozumienia naszej defensywy, piłkę wybija wślizgiem Talaśka;

43’ 1-1, drugi kolejny koszmarny błąd naszego zespołu, Jakubiak Paweł z własnej połowy posyła piłkę w kierunku naszej bramki, ta skozłowała przed Miotkiem i wpadła do siatki. Próbował do niej dopaść jeszcze Morgiel ale mało skutecznie. Zrobiło się nieprzyjemnie;

44’ Pankiewicz do Skwiercza, Michał strzela obok słupka;

45’ z rzutu rożnego dośrodkowuje Morgiel, główka Proeny nad bramką;

45+1’ dwa kolejne rzuty rożne naszego zespołu. Nie wykorzystujemy dobrych dośrodkowań;

47’ kontratak, Więcek do Skwiercza, uderzenie Michała, Robakowski sparował piłkę na rzut rożny;

49’ Rybandt oddał piłkę bramkarzowi rywali….

50’ przez kolejne kilka minut utrzymujemy się przy piłce, rywale jednak uważnie grają w defensywie;

56’ „setka dla MKS-u”, z trzech metrów w bramkarza trafia Kwaśnik;

58’ „setka dla MKS-u”, dośrodkowuje Kleser, niepilnowany Kwaśnik główkuje na piątym metrze nad poprzeczką;

60’ zza szesnastki strzela Reutt ale bardzo niecelnie;

63’ to powinien być strzał w światło bramki, Smarzyński zagrywa do Więcka, ten na środek przed pole karne do Morgiela, piłka mija wysoko poprzeczkę;

66’ nerwowość w zespole Portowca, żółtą kartką ukarany zostaje zawodnik na ławce rezerwowych;

67’ z rzutu rożnego piłkę podkręcił w kierunku bramki Morgiel, zabrakło centymetrów;

70’ niecelnie uderza Reutt;

72’ wolny dla rywali, po chwili rożny, bez zagrożenia;

74’ wymiana, Skwiercz – Białk – Talaśka, zmierzającego się do strzału Damiana blokuje obrońca;

75’ Skwiercz z siedmiu metrów uderza po długim słupku obok bramki;

78’ zamieszanie pod bramką rywali, nasi sygnalizowali rękę gracza Portowca;

79’ w natarciu Białk, wywalczył rzut rożny;

82’ 1-2! Wreszcie, piłkę przedłuża Skwiercz, celnie głową Arkadiusz Proena;

85’ rywale zrywają się do ataku, Proena przerywa ich akcję;

89’ czerwona kartka dla Szymona Reutt za krytykowanie decyzji sędziowskiej;

90’ doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu gry;

90+3’ w polu karnym faulowany zostaje Skwiercz. Proena przed szansą na hattrick w meczu. Broni jednak Robakowski.

60+4’ koniec zawodów.