• autor: mksiak, 2017-10-18 21:49

Regionalny Puchar Polski

SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA - MKS WŁADYSŁAWOWO 2:1 (0:1)

Bramki: SAP 57’ k, 59’ – Kwaśnik Marek 13’

W 50’ i 57’ Piotr Miotk obronił dwa rzuty karne. Za drugim razem dobitka gospodarzy doprowadza do wyrównania.

66' Sebastian Sypniewski (SAP) ukarany czerwoną kartką.

Znając możliwości indywidualne zawodników nowego klubu w Sopocie, trener Sobiesław Przybylski desygnował do gry „wyjściową jedenastkę”. Ten mecz powinnyśmy zakończyć dwu – trzy bramkowym prowadzeniem już w pierwszej połowie. Rywal niewiele pograł a w defensywie popełniał sporo błędów. W trzynastej minucie faulowany jest Błażej Bonk, arbiter puszcza grę i Marek Kwaśnik wyprowadza nas na prowadzenie. Wykorzystaliśmy niestety tylko jedną z kilku okazji bramkowych (Bonk, Świerczyński, Talaśka). W 36’ arbiter główny wskazał na punkt na jedenastym metrze, jednak w porę zareagował drugi asystent i karny został słusznie odwołany (brawo za odwagę panie Adamie…). Do szatni schodzimy z jednobramkowym zasłużonym prowadzeniem.

Po zmianie stron początek wygląda nieźle. Groźne strzały na bramkę rywali oddają Grzenkowicz i po chwili Świerczyński. W następnych minutach jest już mniej spokojnie w defensywie. W 50’ Piotr Miotk broni rzut karny (Preizner Tomasz) po faulu naszego obrońcy. Siedem minut później arbiter dyktuje kolejny (to trzeci już, jeden anulowany) rzut karny. O ile pierwszy był podyktowany słusznie to przy drugim już są podzielone zdania (gra ciałem…). Piotr Miotk broni jednak już drugą jedenastkę (Rąbczyk Krystian) ale po chwili jest bezradny wobec dobitki Mateusz Cymana. Pytanie dlaczego gracz gospodarzy wystartował szybciej do odbitej piłki przez Piotra od naszych zawodników….

Po stracie bramki nastąpiło rozluźnienie i po dwóch kolejnych minutach jest już 2-1 dla rywali (kontratak i bramka Mateusza Cymana). Trener wprowadza drugiego napastnika. My atakujemy a gospodarze groźnie kontratakują. W 66’ z boiska wylatuje za słowne ubliżenie asystentowi głównego arbitra strzelec pierwszej bramki Sebastian Sypniewski. Gospodarze grają w dziesiątkę a my mamy nieco ponad dwadzieścia pięć minut na doprowadzenie przynajmniej do remisu. Trener wprowadza na boisko trzeciego nominalnego napastnika. Zamykamy gospodarzy w ich własnej szesnastce. Kilka razy powinniśmy umieścić piłkę w siatce, min. Talaśka trafia w poprzeczkę. Nadchodzi osiemdziesiąta dziewiąta minuta meczu i najbardziej sporna sytuacja w meczu. Arbiter karze Bonka żółtą kartką za faul w ataku (nierozważny atak na nogi) na bramkarzu. I tu zdania są też podzielone, my uważamy, że było odwrotnie i powinna zostać podyktowana jedenastka za faul na Błażeju. Z arbitrem jednak się nie dyskutuje ( przynajmniej w niższych ligach) i dogrywki nie ma (była to już prawie siedemnasta…).

Mecz przegrywamy, choć w przeciągu dziewięćdziesięciu minut byliśmy stroną przeważającą. Gratulujemy sopocianom i życzymy aby ich przygoda z pucharem trwała jak najdłużej.

Mecz był nagrywany i wiele osób z chęcią by obejrzało to wydarzenie jeszcze raz…

Wyniki piątej rundy: KLIKNIJ