Derby dla nas!

• autor: mksiak, 2017-09-30 20:52

MKS WŁADYSŁAWOWO – SZTORM MOSTY 4:0 (3:0)

Bramki: Szymański Przemysław 2 (4’, 27’), Talaśka Damian 20’, samobójcza 90+3’

Derby powiatu puckiego. Trenerzy desygnowali do gry szesnastu zawodników, w tym siedmiu młodzieżowców (czterech w wyjściowej jedenastce!!!). Na ławce rezerwowych usiadł piętnastoletni Tomasz Bigott, który poczuł smak rywalizacji w seniorach. Mieszanka młodości i doświadczenia dominowała na boisku nad rywalem, szczególnie widać to było w pierwszej odsłonie meczu.

Na prowadzenie wychodzimy już w czwartej minucie. Dokładną asystą popisał się Bartłomiej Lesner a bramkę z trudnej pozycji zdobył Przemysław Szymański. W kolejnych trzech minutach powinny paść dwa kolejne gole, jednak zimnej krwi nie zachowali Ronkowski i Bonk. Goście pierwszy raz zagrozili nam w osiemnastej minucie po strzale obok słupka Doumbouya. W dwudziestej minucie padła druga bramka po kapitalnym uderzeniu zza szesnastki Damiana Talaśki. Po kolejnych siedmiu minutach było już 3-0. Akcję zainicjował Bonk, asystuje Świerczyński a drugą bramkę w meczu zdobył Przemysław Szymański. Około trzydziestej minuty ponownie z dobrej strony pokazał się Doumbouya. Po mocnym uderzeniu nie dał się zaskoczyć Miotk.

Po przerwie gra się nieco wyrównała. Goście grali szybciej, my uważniej w defensywie. Strzelali niecelnie Świerczyński, Talaśka i Bonk. W sześćdziesiątej szóstej minucie w sytuacji sam na sam Miotk wygrywa pojedynek z Sikorą. W odpowiedzi wkrótce Talaśka z siedmiu merów trafia piłką w bramkarza. W doliczonym czasie gry aktywny dziś Przemysław Szymański lobuje bramkarza a zmierzającą piłkę do bramki „dobija” interweniujący jeden z zawodników Sztormu.

Pewne zwycięstwo, dobra gra i „zero z tyłu”. Brawo trenerzy, brawo zespół!