Aktualności

Źle a było jeszcze gorzej!

• autor: mksiak, 2017-03-19 20:58

KS KAMIENICA KRÓLEWSKA - MKS WŁADYSŁAWOWO 6:4 (3:1)

Bramki: Papina Dawid 3 (40’, 58’, 70’), Ustowski Filip 4’, Kreft Filip 43’, Ziegert Dawid 60’ – Czerwionka Dawid 20’, Bonk Błażej 73’, Kwaśnik Marek 74’, Sychowski Mateusz 79’

Na pierwszy ligowy mecz drugiej rundy udaliśmy się w szesnastoosobowym składzie. Trenerzy nie mogli skorzystać z kilku podstawowych dotychczas zawodników, nie jest to jednak usprawiedliwienie bo mecz przegraliśmy zasłużenie.

W szesnastce meczowej pięciu debiutantów w porównaniu z runda jesienną (Smykla, Klebba – dotychczas rezerwy oraz Sychowski, Littwin, Jednachowski).

Rozpoczynamy fatalnie od żółtej kartki Piotra Smykli po pięćdziesięciu sekundach gry i straconej bramce w czwartej minucie. Po początkowym marazmie łapiemy „wiatr” i doprowadzamy do wyrównania w dwudziestej minucie (Czerwionka Dawid). Napieramy coraz mocniej. W międzyczasie Kleser głową trafia w poprzeczkę.Piętnaście minut później z boiska wylatuje strzelec bramki dla gospodarzy po ewidentnym faulu na Michale Świerczyńskim. Wydawało się, że dalej będzie z górki… Nic bardziej mylnego, łapiemy dwie niepotrzebne kartki i tracimy dwie bramki. Do szatni schodzimy w minorowym nastroju.

Po przerwie na boisku pojawia się Sebastian Grzenkowicz który zmienia Piotra Smyklę (żółta kartka i kolejne słowne upomnienie przez arbitra). Przechodzimy do gry trzema obrońcami. Gospodarze będąc w osłabieniu grają coraz bardziej odważniej… a my można powiedzieć kopiemy się w czoło… i tracimy kolejne trzy bramki. Przy stanie 6-1 budzimy się i strzelamy co prawda trzy gole (Bonk, Kwaśnik, Sychowski) ale całe zawody przegrywamy 6-4. Wynik hokejowy i wielki niedosyt…

Tak padały bramki: KLIKNIJ

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Miotk Piotr (M) - Smykla Piotr, Kleser Krzysztof, Piesik Michał, Littwin Daniel (M) - Kwaśnik Marek - Wojciechowski Krzysztof,  Sychowski Mateusz, Bonk Błażej, Czerwionka Dawid (M) - Świerczyński Michał

Zmiany: 46’ Grzenkowicz Sebastian (M) za Smykla Piotr, 76’ Klebba Dawid (M) za Wojciechowski Krzysztof, 76’ Zieliński Przemysław za Littwin Daniel, 81’ Jednachowski Łukasz za Piesik Michał

Nie zagrał: Świerczyński Jakub

Trenerzy: Sobiesław Przybylski, Krzysztof Foelkner

Żółte kartki: Dominik Czekirda, Filip Kreft, Daniel Groth, Wroński Szymon – Piotr Smykla, Krzysztof Kleser 2, Błażej Bonk

Czerwone kartki: Filip Ustowski 35’ (bezpośrednia) - Krzysztof Kleser 90+2’ (konsekwencja dwóch żółtych)

KS Kamienica Królewska: Dominik Czekirda - Wojciech Dobek, Przemysław Gronowicz, Daniel Groth (52’ Wroński Szymon), Łukasz Kitowski, Michał Klaman, Filip Kreft (60’ Cyperski Maciej), Michał Papina (73’ Mateja Szymon), Dawid Papina, Filip Ustowski, Dawid Ziegert: Trener: Jakub Hoffmann

SĘDZIOWIE: Kaliszewski Filip – Chacuk Piotr, Witkowski Karol

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: brak

WIDZÓW: ok. 20

Relacja minutowa:

1’ żółtą kartka ukarany zostaje Smykla, za ewidentny faul. Rzut wolny wykonuje Kreft, dośrodkowanie w nasza szesnastkę, główkuje jeden z zawodników gospodarzy, łapie Miotk;

2’ dobra piłka na bok do Czerwionki, minimalnie szybszy bramkarz Kamienicy;

4’ 1-0, Michał Papina w akrobatyczny sposób (fikołek) wrzuca piłkę z autu, przejmuje ją jeden z graczy miejscowych, odegranie na trzeci metr, celnie Filip Ustowski;

5’ skuteczna interwencja Piesika, powstrzymuje strzelca bramki;

8’ była okazja bramkowa, Sychowski do Czerwionki, Dawid zagrywa wzdłuż piątego metra, nikt nie zamyka akcji;

10’ składna akcja zakończona strzałem Świerczyńskiego obok słupka;

12’ z rzutu wolnego Sychowski trafia w mur;

16’ rzut wolny ponownie wykonuje Sychowski, przymierzył po długim słupku, tuż obok;

20’ 1-1! Kleser do Sychowskiego, Mateusz na bok do Wojciechowskiego, Krzysztof pociągnął kilka metrów dogrywa na siódmy metr do Czerwionki, Dawid doprowadza do wyrównania;

24’ dośrodkowuje Kleser, głową uderza piłkę Świerczyński, łapie bramkarz;

25’ Kwaśnik powstrzymuje Krefta, rzut rożny dla gospodarzy;

29’ rzut wolny, dośrodkowuje Sychowski, niepilnowany Kleser uderza głową, piłka trafia w poprzeczkę;

31’ Miotk odbija kąśliwe uderzenie jednego z graczy Kamienicy;

35’ faul Filipa Ustowskiego na Michale Świerczyńskim, zawodnik gospodarzy z czerwoną kartką wylatuje z boiska, przy okazji żółte kartoniki łapią Kreft i Kleser;

37’ kolejna żółta kartka dla miejscowych, z wolnego strzela Sychowski, łapie golkiper gospodarzy;

39’ tym razem żółcią ukarany Bonk;

40’ 2-1, rzut wolny dla Kamienicy, dośrodkowanie, piłkę głową przecina jeden z graczy gospodarzy, celnie Dawid Papina;

42’ rzut rożny, dośrodkowuje Sychowski, zakotłowało się pod bramką rywali, faul na bramkarzu Świerczyńskiego;

43’ 3-1, uderzenie z rzutu wolnego przez Filipa Krefta, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki;

45’ kolejne zagrożenie pod naszą bramką, na szczęście po chwili arbiter odsyła zawodników obu zespołów do szatni.

Po przerwie wychodzimy na boisko z jedną zmianą. Piotra Smyklę zmienia Sebastian Grzenkowicz. Przechodzimy do gry z trzema obrońcami. Nie ma czego bronić.

46’ potężne uderzenie zawodnika Kamienicy odbija Miotk;

47’ rzut wolny dla gospodarzy, bardzo niecelny strzał;

48’ uderzenie Dawida Papiny z ok 25m, rzut rożny;

50’ Dobek wypuszcza bokiem boiska Krefta, ten odgrywa na piaty metr, nikt na szczęście nie dobija;

54’ z autu wrzuca Bonk, po chwili Sychowski dośrodkowuje z rożnego, w obu przypadkach zabrakło wykończenia;

56’ kontratak, Kleser za głęboko dośrodkowuje;

58’ 4-1, błąd Sychowskiego, Mateusz zagrywa piłkę wprost pod nogi zawodnika Kamienicy, ten wypuszcza sam na sam Dawida Papinę, który nie marnuje takich okazji;

60’ 5-1, rzut rożny, dośrodkowuje Kreft, głową piłkę poza szesnastkę wywala Grzenkowicz, celnie z pierwszej piłki Dawid Ziegert, robi się nieciekawie;

61’ Grzenkowicz uderza z ok 30m, bramkarz sparował piłkę na rzut rożny;

63’ było zagrożenie, na szczęście pozycja spalona zawodnika gospodarzy;

64’ Świerczyński uderza obok bramki;

67’ wreszcie pograliśmy piłką, jednak Czerwionka gubi ją;

70’ 6-1, Littwin przegrywa pojedynek z Kitowskim, ten dogrywa do Dawida Papiny, którego nie powstrzymuje źle ustawiony Piesik, pada szósta bramka dla miejscowych a trzecia zdobyta przez Papinę, zanosi się na kompromitację;

71’ Świerczyński uderza tym razem metr nad poprzeczką;

73’ 6-2! z rzutu wolnego dośrodkowuje Sychowski, celnie głową Błażej Bonk;

74’ 6-3! Bonk trafia piłką w nogi  zawodnika Kamienicy, odbitą piłkę w siatce umieszcza Marek Kwaśnik;

76’ trenerzy dokonują dwóch zmian w naszym zespole. Pojawiają się Zieliński i Klebba;

79’ 6-4! celnie i precyzyjnie piłkę w siatce po uderzeniu z rzutu wolnego umieszcza Mateusz Sychowski, to jego pierwszy gol w oficjalnym meczu w naszym klubie;

81’ Jednachowski zmienia Piesika;

83’ rzut rożny wykonuje Sychowski, Kwaśnik z pierwszej piłki strzela nad poprzeczką;

86’ urywa się naszym obrońcom Kreft, dogranie do Wrońskiego, ten przestrzeliwuje „setę”;

88’ tym razem stuprocentowej sytuacji nie wykorzystuje Dawid Papina;

90’ arbiter dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry;

90+1’ z doskonałej pozycji przestrzeliwuje Cyperski;

90+2’ druga w meczu kartka koloru żółtego dla Klesera, w efekcie opuszcza przedwcześnie boisko;

90+3’ jeszcze Miotk odbija groźny strzał;

90+4’ koniec zawodów.