Aktualności

I super!

• autor: mksiak, 2016-10-15 18:21

GKS KOWALE - MKS WŁADYSŁAWOWO 1:3 (0:1)

Bramki: Buraczewski Michael 64’ - Piesik Michał 18’, Świerczyński Michał 80’, Czerwionka Dawid 89’

Na podmokłym boisku w Kowalach spotkał się drugi i trzeci zespół w tabeli. Mecz kolejki za typowe sześć punktów. Zażarta walka trwała od pierwszych minut. Wąskie i krótkie boisko predysponowało w tych zawodach gospodarzy, stąd bardzo obawialiśmy się tego meczu.

Kowale stworzyli dużą ilość sytuacji przy stałych fragmentach gry, głównie rzutach rożnych. Mimo to to nasz zespół wyszedł na prowadzenie po rzucie rożnym i atomowym uderzeniu Michała Piesika. Po przerwie, w sześćdziesiątej czwartej minucie także po rzucie rożnym Michael Buraczewski doprowadza do wyrównania. W ostatnich dziesięciu minutach zawodów strzelamy dwie bramki. Najpierw w kilka minut po wejściu na boisko kapitalną główką popisuje się Michał Świerczyński (także rzut rożny) a w samej końcówce pierwszą bramkę w barwach MKS-u zdobywa dobrze dziś dysponowany Dawid Czerwionka (kontratak). Trzy jakże ważne punkty przywozimy do Władysławowa.

Raport ligowy w rozwinięciu:

Ceynowa Aleksander - Kleser Krzysztof, Dybała Michał (C), Piesik Michał, Talaśka Damian (M) - Kwaśnik Marek - Czerwionka Dawid (M), Korzeniewski Grzegorz, Szymański Przemysław - Bonk Błażej - Ilanz Sylwester

Zmiany: 57’ Wojciechowski Krzysztof za Szymański Przemysław, 73’ Świerczyński Michał za Korzeniewski Grzegorz, 86’ Morgiel Michał za Ilanz Sylwester, 89’ Grzenkowicz Sebastian (M) za Czerwionka Dawid

Nie zagrał: Miotk Piotr (M)

Żółte kartki: Korzeniewski Grzegorz

Czerwone kartki: brak

Trenerzy: Sobiesław Przybylski oraz Krzysztof Foelkner (asystent), Sławomir Proena (trener bramkarzy)

GKS Kowale: Mateusz Kozłowski - Michael Buraczewski, Marek Cirkowski, Sebastian Frankowski, Łukasz Gładczuk, Mariusz Jary, Kamil Kloskowski (78’ Łukasz Łebek), Krzysztof Kwasny, Kacper Lipski, Michał Podobiński (61’ Piotr Gierałtowski), Marcin Waniuga. Trener: Kugiel Robert

SĘDZIOWIE: Skwiot Marcin – Podjacki Mariusz, Zaborowski Zygmunt

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: Bochan Eugeniusz

WIDZÓW: ok. 50

Relacja minutowa:

1÷6’ rywalizacja w środkowej części boiska;

7’ rzut wolny, Korzeniewski trafia w mur;

8’ Bonk wypuszcza Czerwionkę, pozycja spalona Dawida;

10’ pierwszy oddany w meczu strzał na bramkę, strzela zawodnik Kowal – Frankowski, niecelnie;

12’ ponownie uderza Frankowski, rzut rożny dla rywali;

13’ dwa kolejne rzuty rożne dla rywali, bez większego zagrożenia;

17’ bardzo niecelny strzał głową Kwasnego;

18’ 0-1! Bonk wywalczył rzut rożny. Z narożnika dośrodkowuje Korzeniewski, piłkę wywala bramkarz, potężne i co ważne celne uderzenie Michała Piesika;

19’ strzela Frankowski, łapie Ceynowa;

22’ próba dośrodkowania Szymańskiego, za głęboko;

23’ i ponownie uderza Frankowski, i tym razem bardzo niecelnie;

25’ Ilanz wywalczył rzut rożny, korner bije Korzeniewski, piłkę wywala głową obrońca;

27’ ręka przed polem karnym, gospodarze źle wykonali rzut wolny;

28’ dwa metry od słupka zza szesnastki uderza Szymański’

31’ Ilanz mija gracza Kowal, zagrywa do Czerwionki, ten zablokowany przez defensora;

32’ z rzutu rożnego dośrodkowuje Korzeniewski, głową nieczysto trafia w piłkę Kwaśnik;

33’ była okazja do podwyższenia prowadzenia, faulowany Ilanz, 20m od bramki, Talaśka uderza tuż przy spojeniu słupka i poprzeczki;

35’ dwa kolejne rzuty różne dla gospodarzy, przy drugim było zamieszanie w naszej szesnastce;

37’ Czerwionka wyłuskał piłkę, pociągnął kilka metrów, dogranie do Ilanza, Sylwek na minimalnym spalonym;

41’ Korzeniewski do Klesera, ten do Czerwionki, Dawid nieczysto trafia w piłkę, łapie bramkarz;

43’ Ilanz urywa się obrońcy, jednak piłkę po wrzutce przejmuje obrońca.

Po przerwie oba zespoły wychodzą na boisko bez zmian personalnych, choć w naszej drużynie na kontuzję narzeka Przemysław Szymański.

46’ Ilanz zagrywa na bok do Szymańskiego, Przemek do Bonka, Błażej uderza po długim słupku, tuż obok;

48’ z rzutu wolnego dośrodkowuje Frankowski, piłkę wyłapuje Ceynowa;

50’ pociągnął Cirkowski, rzut rożny dla rywali;

51’ piłkę wzdłuż trzeciego metra zagrywa Czerwionka, nikt nie dochodzi do dobrze bitej piłki;

54’ Bonk do Czerwionki, Dawid zablokowany przez defensora;

56’ Korzeniewski na bok do Czerwionki, faul na naszym zawodniku;

57’ narzekającego na uraz Szymańskiego zmienia Wojciechowski;

61’ zmiana w zespole Kowal;

62’ Ilanz na pozycji spalonej;

63’ Kwaśnik uprzedza Kwasnego, rzut różny dla rywali;

64’ 1-1, rzut różny, dośrodkowanie, celnie głową Buraczewski Michael;

66’ Gierałtowski do Jarego, strzał tego drugiego z dogodnej pozycji niecelny;

67’ próba strzału z dalszej odległości Kwaśnika, także niecelnie;

73’ Świerczyński zmienia Korzeniewskiego;

78’ zmiana w zespole Kowal;

79’ zawahał się Czerwionka, tylko rzut rożny;

80’ 1-2! z rzutu rożnego dośrodkowuje Kleser, celnie głową Michał Świerczyński;

86’ Morgiel zmienia Ilanza;

88’ Wojciechowski przerywa akcję rywali;

89’ 1-3! Szybki kontratak, pociągnął parę metrów Bonk, dogranie do Dawida Czerwionki, gol;

89’ Grzenkowicz zmienia Czerwionkę;

90’ arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry;

90+1’ Wojciechowski uderza w boczną siatkę;

90+3’ koniec zawodów.