Awans Pogoni.

• autor: mksiak, 2016-06-18 22:26

POGOŃ LĘBORK - MKS WŁADYSŁAWOWO 1:0 (0:0)

Bramka: Maciej Wardziński 53’

Ostatnia kolejka czwartej ligi. Oba zespoły do zawodów przystąpiły z nieco innymi celami. Pogoń musiała ten mecz wygrać aby awansować do trzeciej ligi i nasłuchiwać wyniku Rodła z … Dzierzgonia. My chcieliśmy się pokazać się z jak najlepszej strony i zmazać nieco plamek z poprzednich meczy.

Kibice Pogoni przywitali trenera Sobiesława Przybylskiego i Sylwka Ilanza miłym i ciepłym transparentem.

Pierwsza połowa bezbramkowa. Oba zespoły grały twardo i po męsku. Więcej z gry miała Pogoń, jednak grała nerwowo i momentami chaotycznie.

W przewie dowiadujemy się o bezbramkowym wyniku meczu w Dzierzgoniu. U gospodarzy meczu w Lęborku czuć „podniecenie” szczególnie na trybunach. Zwiastuje to huraganowe ataki rywali w drugiej odsłonie zawodów na naszą bramkę.

W pięćdziesiątej pierwszej minucie piłka ląduje w siatce Pogoni, jednak Świerczyński strzelił z pozycji spalonej. Dwie minuty później gospodarze przy gapiostwie naszej defensywy wychodzą na prowadzenie (Maciej Wardziński). My rzucamy się do odrobienia strat, mamy dwa stałe fragmenty gry po których piłka o mało nie wpadła do siatki rywali (Kleser, Fopka) i jedną super setkę przestrzeloną przez Pawła Rogockiego. Pogoń jednobramkowe zwycięstwo dowiozła do końca zawodów. W końcówce meczu groźnej kontuzji nabawił się Sebastian Grzenkowicz, którego po meczu do szpitala zabrała karetka pogotowia. Okazało się, że ma uszkodzoną łękotkę. SEBA WRACAJ DO ZDROWIA!

Kiedy na stadion w Lęborku dotarła informacja o bezbramkowym wyniku Rodła euforii nie było końca. Pogoń Lębork po szesnastu latach awansowała do III ligi. GRATULUJEMY. My, rozpoczynamy budowę zespołu na nowy sezon a dziś nowy trzecioligowiec musiał się napocić aby nas pokonać.

Pomeczowa wypowiedź (relacja PogońGOL TV) trenera Sobiesława Przybylskiego: KLIKNIJ

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa - Marcin Malinowski (M), Krzysztof Kleser, Michał Dybała, Jędrzej Tojza (C) - Przemysław Ronkowski (M), Marek Kwaśnik, Piotr Rogocki, Paweł Rogocki - Paweł Fopka - Michał Świerczyński

Zmiany: 65’ Krzysztof Wojciechowski (M) za Malinowski Marcin, 72’ Błażej Bonk za Tojza Jędrzej, 72’ Karol Gojke za Fopka Paweł, 78’ Sebastian Grzenkowicz (M) za Ronkowski Przemysław

Żółte kartki: Wardziński Maciej, Skibicki Krzysztof, Sychowski Mateusz - Tojza Jędrzej, Dybała Michał, Kwaśnik Marek, Malinowski Marcin, Ronkowski Przemysław, Bonk Błażej

Czerwone kartki: brak

Nie zagrali: Bartosz Burzyński, Przemysław Zieliński

Kontuzje: Patryk Neumann (M), Piotr Smykla

Niepowołani i nieobecni: Paweł Brzostek (M), Przemysław Szymański, Filip Smarzyński (M), Przemysław Jarzyna (M), Michał Piesik, Sylwester Ilanz, Grzegorz Korzeniewski, Maciej Lipski (M), Michał Morgiel

Trener: Sobiesław Przybylski oraz Krzysztof Foelkner (asystent), Sławomir Proena (trener bramkarzy)

Pogoń Lębork: Michał Katzor – Mateusz Wesserling, Wojciech Musuła, Adrian Kochanek, Krzysztof Skibicki – Rafał Morawski, Mateusz Sychowski (‘75 Przemysław Kuss) – Damian Formela, Mateusz Madziąg, Łukasz Kłos (‘87 Mateusz Sadowski) – Maciej Wardziński (‘82 Mateusz Stankiewicz). Trener Waldemar Walkusz

SĘDZIOWIE: Pakuszewski Sebastian – Górski Grzegorz, Stańczyk Bartosz

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: Necel Michał

Relacja minutowa:

1’ rozpoczynają gospodarze;

2’ Tojza wrzuca piłkę w pole karne rywala, główka Kwaśnika, wyłapuje Katzor;

3’ niecelny strzał oddaje Wardziński;

4’ pod bramką Madziąg, pogubił się całkowicie;

5’ Paweł Rogocki do Malinowskiego, dośrodkowanie w szesnastkę, piłkę wybija obrońca Pogoni;

6’ faul Tojzy tuż przed szesnastką (zasygnalizował to wyraźnie sędzia boczny). Jędrzej łapie żółć, z rzutu wolnego wysoko nad bramką uderza Sychowski;

7’ kontratak Pogoni, Formela zbyt nerwowo, niecelne podanie;

8’ symulacja faulu przez Wardzińskiego, żółta kartka;

9’ Dybała wślizgiem powstrzymuje Wardzińskiego;

10’ Tojza szybszy od Madziąga;

11’ rzut rożny dla rywali, dośrodkowuje kłos, główka Morawskiego, łapie Ceynowa;

13’ Formela do Madziąga, dośrodkowanie wyłapuje Ceynowa;

15’ Świerczyński do Kwaśnika, Marek do Malinowskiego, zła wrzutka;

17’ próba wypuszczenia Formeli kończy się wyłapaniem piłki przez Ceynowę;

18’ „setka dla Pogoni”, w sytuacji sam na sam od Madziąga lepszy Ceynowa (obrona nogą);

19’ Ronkowski niedokładnie zagrywa do Pawła Rogockiego;

20’ Madziąg zakręcił naszą defensywą uderzył jednak bardzo niecelnie;

22’ Dybała ze spokojem powstrzymuje Morawskiego;

23’ Ronkowski wślizgiem zabiera piłkę Formeli;

24’ niepilnowany w szesnastce Morawski oddaje mocny strzał, piłkę odbija Ceynowa;

27’ zakotłowało się nieco na boisku, arbiter zapanował nad sytuacją, żółta  kartka dla Dybały;

30’ Madziąg, „próba dośrodkowania”, zła;

32’ z wolnego uderza Kleser, łapie Katzor;

33’ Fopka do Ronkowskiego, dośrodkowanie, niedokładnie;

34’ słaby strzał po ziemi oddaje Formela, bez problemów łapie Ceynowa;

36’ Sychowski strzela wysoko nad poprzeczką;

39’ strzał Formeli blokuje Tojza;

41’ z rzutu wolnego dośrodkowuje Dybała, Świerczyńskiego uprzedza Katzor;

42’ żółta kartka dla Kwaśnika;

43; z autu wrzuca Tojza, głową uderza Świerczyński, łapie Katzor;

44’ niecelny strzał noga po podaniu Pawła Rogockiego oddaje Świerczyński

45’ arbiter o dwie minuty przedłuża pierwszą połowę;

45+1’ żółta kartka dla Krzysztofa Skibickiego i Malinowskiego, sprawiedliwie;

45+2’ zespoły udają się na przerwę.

Na drugą połowę obie drużyny wychodzą bez zmian personalnych.

46’ rzut rożny dla rywali, dośrodkowuje Kłos, piłkę   głową wybija Tojza;

48’ Kwaśnik nie mógł podać do naszych napastników, ponieważ obaj byli na pozycji spalonej, strata;

49’ Ceynowa odbija piłkę po uderzeniu Sychowskiego;

51’ piłka w siatce rywali. Ronkowski do Fopki, Paweł wypuszcza Świerczyńskiego, Michał na pozycji spalonej;

53’ 1-0, brak pokrycia na skrzydle Formeli, podanie obok wybiegającego Ceynowy do Wardzińskiego, ten strzela do pustej bramki;

54’ Fopka do Świerczyńskiego, Michał mógł odegrać do niepilnowanego Ronkowskiego, wybrał strzał na bramkę z około 30m, niecelnie;

56’ Ceynowa wyłapuje niegroźny strzał Wardzińskiego;

57-64’ gra toczy się na połowie rywali, nic to jednak nie daje oprócz kartki Ronkowskiego;

65’ Wojciechowski zmienia Malinowskiego;

66’ faul na Kwaśniku (żółta kartka dla Sychowskiego), z wolnego uderzenie Klesera, piłkę nad poprzeczką przenosi Katzor;

68’ tym razem z rzutu wolnego tuż przy słupku uderza Fopka i tym razem piłkę odbija Katzor;

70’ Formela głową strzela obok słupka;

71’ dwie zmiany w naszym zespole. Pojawiają się Gojke i Bonk a opuszczają boisko Fopka i Tojza;

73’ pierwsza zmiana u rywali;

74’ Ronkowski uderza z ostrego kąta, łapie Katzor;

76’ Świerczyński oddaje mocny strzał, trafia jednak w Gojke;

78’ Grzenkowicz zmienia Ronkowskiego;

80’ Świerczyński do Gojke, Karol zablokowany przez defensora Pogoni;

81’ „setka dla MKS-u”, to powinien być gol wyrównawczy. Bonk wypuścił sam na sam Pawła Rogockiego, ten strzelił obok słupka;

82’ druga zmiana u rywali;

86’ ostro powstrzymany Paweł Rogocki przez rywala po podaniu Bonka;

85’ kontuzja Sebastiana Grzenkowicza, nasz zawodnik już nie kontynuował gry;

87’ trzecia zmiana w Pogoni;

89’ Świerczyński i Gojke zbyt nerwowo pod bramką gospodarzy;

90’ arbiter dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry;

90+2’ Ceynowa broni strzał Maciąga;

90+4’ koniec zawodów.