Graliśmy do szesnastki...

• autor: mksiak, 2016-06-04 22:29

RODŁO KWIDZYN - MKS WŁADYSŁAWOWO 1:0 (0:0)

Bramka: Gretkowski Mateusz 60’

Ten mecz musieliśmy wygrać aby pomarzyć jeszcze o pozostaniu w gronie czwartoligowców. Do lidera udaliśmy się bez kilku podstawowych zawodników. Rodło też osłabione, między innymi brakiem najlepszego strzelca Mateusza Górki. Stąd mecz na „typowe zero – zero”. Pierwsza połowa bezbarwna. Druga zresztą też. Jedyna bramka pada w sześćdziesiątej minucie przy „braku decyzji” tuż przed szesnastką. Graliśmy całkiem dobrze w defensywie (brawo Michał) ale bez kreatywności w ofensywie. Środek drugiej linii skupiał się na zadaniach obronnych, napastnicy całkiem niewidoczni. Szkoda bo była okazja zgarnąć nawet trzy punkty.

Cóż przegrywamy czwarty kolejny mecz, z których co najmniej dwa powinniśmy wygrać. Coś nie zagrało w decydującym momencie. Na analizę przyjdzie jeszcze czas.

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Maciej Lipski (M) - Piotr Smykla, Krzysztof Kleser, Michał Piesik, Michał Morgiel - Paweł Rogocki, Piotr Rogocki, Marek Kwaśnik (C), Przemysław Ronkowski (M) - Paweł Fopka - Michał Świerczyński

Zmiany: 46’ Przemysław Zieliński za Smykla Piotr, 46’ Krzysztof Wojciechowski (M) za Ronkowski Przemysław, 73’ Karol Gojke za Rogocki Paweł, 77’ Sebastian Grzenkowicz (M) za Rogocki Piotr

Żółte kartki: Piotr Myścich, Radosław Martyka, Jacek Gretkowski, Jacek Kalinowski - Paweł Fopka

Czerwone kartki: brak

Nie zagrał: Aleksander Ceynowa

Pauza za kartki: Sylwester Ilanz

Kontuzje: Błażej Bonk, Patryk Neumann (M)

Niepowołani i nieobecni: Paweł Brzostek (M), Przemysław Szymański, Filip Smarzyński (M), Przemysław Jarzyna (M), Bartosz Burzyński, Marcin Malinowski (M), Grzegorz Korzeniewski, Michał Dybała, Jędrzej Tojza,

Trener: Sobiesław Przybylski

Rodło Kwidzyn: Ndubuisi Njinma - Jakub Dreszler, Jacek Graczyk (65’ Jakub Bagiński), Jacek Gretkowski, Mateusz Gretkowski, Sebastian Gwóżdż, Jacek Kalinowski, Igor Kutsenko (88’ Bartłomiej Krogulec), Radosław Martyka, Piotr Myścich, Radosław Simson. Trener: Świokło Marek

SĘDZIOWIE: Kuczkowski Mariusz – Augustjański Szymon, Toczek Tomasz

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: Zieńczuk Henryk

WIDZÓW: ok. 250

Relacja minutowa:

1’ rozpoczynają gospodarze;

2’ na pozycji strzeleckiej Fopka, powinien uderzyć, zabrakło decyzji, poszedł na faul którego nie było;

3’ złe dośrodkowanie Morgiela z rzutu wolnego;

4’ błąd linii defensywnej, błąd Smykli, z bramki wyszedł Lipski i został ograny przez zawodnika Rodła, błędy naprawia Piesik;

5’ rzut rożny dla rywali, dośrodkowanie, głową piłkę wywala Piesik;

6’ rzut wolny dla gospodarzy, dośrodkowanie, strzał głową ale bardzo niecelny;

7’ Kwaśnik mija dwóch zawodników Rodła, wrzuca w szesnastkę już niedokładnie;

Fopka wywalczył rzut rożny;

13’ dobra akcja naszego zespołu, na pozycji spalonej jednak dwóch naszych;

16’ rzut różny bije Piotr Rogocki, krótko do Fopki, ten zablokowany;

20’ lekki strzał z ok 20m oddaje Świerczyński, bez problemów łapie Ndubuisi Njinma;

23’ po dłuższym okresie akcja rywali, pozycja spalona napastnika Rodła;

25’ wrzut z autu dla MKS-u, brak ruchu naszych w szesnastce;

26’ dobrze zapowiadająca się akcja, Fopka ponownie zablokowany;

27’ po ziemi uderza Simson, łapie Lipski;

30’ metr od słupka z ok 25m uderza Dreszler;

37’ z rzutu wolnego dośrodkowuje Graczyk, wywala Piesik;

40’ nasi pod bramką rywali, brak strzału;

42’ zamieszanie pod nasza bramką, wyjaśnia Piesik.

45+1’ koniec pierwszej bezbarwnej połowy.

Na drugą połowę trener Przybylski wprowadza dwóch nowych zawodników. Kontuzjowanego Piotra Smyklę zmienia grający po raz pierwszy w tym sezonie Przemysław Zieliński a Przemysława Ronkowskiego - Krzysztof Wojciechowski.

46’ źle dośrodkowuje Dreszler;

47’ rzut wolny wykonuje Morgiel, Kwaśnik głową niecelnie;

50’ Kwaśnik zablokowany;

55’ próbowali „Rogale”, Paweł za wolno do Piotra;

57’ próba strzału Martyki z dalszej odległości, bardzo niecelnie;

59’ Morgiel wybija piłkę na rzut rożny;

60’ 1-0, błąd przed szesnastką, do górnej piłki nie wyskoczył (chyba Kleser), główka do wybiegającego na czystą pozycję Mateusza Gretkowskiego który uderza celnie obok Lipskiego, pomimo próbującego jeszcze interweniować Piesika;

63’ Piesik powstrzymuje zawodnika gospodarzy, który to już raz;

64’ i ponownie Piesik w roli głównej, powstrzymuje Gretkowskiego;

65’ pierwsza zmiana w Rodle, Jakub Bagiński zmienia Graczyka;

66’ dobrze się to zapowiadało, jednak złe dośrodkowanie Zielińskiego;

68’ Paweł Rogocki mógł lepiej zachować się pod bramką rywali, mamy jednak rzut rożny;

73’ Karol Gojke zmienia Pawła Rogockiego;

75’ Piesik ponownie blokuje Gretkowskiego;

77’ Sebastian Grzenkowicz zmienia Piotra Rogockiego;

78’ dwukrotnie Jacek Gretkowski zagraża naszej bramce, zabrakło jednak pomysłu;

83’ rzut wolny, strzał, łapie Lipski;

88’ zmiana w zespole Rodła;

90’ i jeszcze raz Piesik powstrzymujący Bagińskiego;

90+1’ Morgiel źle podaje do Grzenkowicza;

90+2’ z rzutu wolnego dośrodkowuje Morgiel, podał piłkę bramkarzowi;

90+3’ koniec zawodów