• autor: mksiak, 2016-05-14 23:49

POWIŚLE DZIERZGOŃ - MKS WŁADYSŁAWOWO 0:2 (0:2)

Bramki: Ilanz Sylwester 23’, Ronkowski Przemysław 38’

W czterdziestej minucie Aleksander Ceynowa obronił rzut karny.

Do Powiśla jechaliśmy po punkty. W kontekście utrzymania w lidze strata ich nie wchodziła w rachubę. Zagraliśmy bardziej ofensywnie niż w poprzednich meczach. Pierwsza połowa zdecydowanie dla naszego zespołu. Strzelamy dwie bramki (Ilanz, Ronkowski) i kontrolujemy grę. Gospodarze zagrożenie stwarzali tylko przy stałych fragmentach gry, głównie rzutach rożnych. W czterdziestej minucie Aleksander Ceynowa obronił rzut karny.

W drugiej odsłonie meczu częściej przy piłce utrzymywało się Powiśle, jednak zabrakło im pomysłu na dobrze ustawioną defensywę naszego zespołu. Pierwszą bramkę w rozgrywkach ligowych dla naszego zespołu zdobył Sylwester Ilanz. Brawo ILI, teraz będzie łatwiej.

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa - Marcin Malinowski (M), Krzysztof Kleser, Michał Piesik, Jędrzej Tojza (C)  - Przemysław Ronkowski (M), Piotr Rogocki, Marek Kwaśnik, Paweł Fopka - Sylwester Ilanz, Michał Świerczyński

Zmiany: 68’ Michał Morgiel za Świerczyński Michał, 72’ Sebastian Grzenkowicz (M) za Ronkowski Przemysław, 81’ Karol Gojke za Ilanz Sylwester, 87’ Piotr Smykla za Kwaśnik Marek

Żółte kartki: Zieliński Sebastian, Waga Szymon, Maluchnik Przemysław – Piesik Michał, Rogocki Piotr, Tojza Jędrzej, Grzenkowicz Sebastian

Czerwone kartki: brak

Nie zagrali: Maciej Lipski (M), Paweł Rogocki, Krzysztof Wojciechowski (M)

Pauza za kartki: Patryk Neumann (M)

Kontuzje: Błażej Bonk

Niepowołani i nieobecni: Paweł Brzostek (M), Przemysław Zieliński, Przemysław Szymański, Filip Smarzyński (M), Przemysław Jarzyna (M), Bartosz Burzyński, Michał Dybała, Grzegorz Korzeniewski,

Trener: Sobiesław Przybylski

Powiśle Dzierzgoń: Tomasz Kowalski - Arkadiusz Hadrysiak (62’ Maciej Pietrzyk), Marek Kruczkowski (87’ Marceli Majewski), Przemysław Maluchnik, Daniel Mioduński, Damian Orłowski (76’ Mateusz Muller), Mateusz Pietrzyk, Tomasz Przybyszewski, Szymon Waga, Krzysztof Wierzba, Sebastian Zieliński (79’ Artur Galeniewski). Trener Cierlicki Sebastian

SĘDZIOWIE: Łukaszewski Michał – Pawłowski Łukasz, Walkowski Michał

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR:

WIDZÓW: ok. 100

Relacja minutowa:

1’ rozpoczynamy od postraszenia rywali strzałem Przemysława Ronkowskiego, niestety nie trafia w światło bramki;

5’ z rzutu rożnego dośrodkowują gospodarze, głową piłkę wywala Marek Kwaśnik;

7’ Paweł Fopka i Michał Świerczyński wymienili z sobą kilka podań, w ostateczności piłka nie dochodzi do Sylwestra Ilanza;

10’ faul Michała Piesika (łapie kartkę) na Krzysztofie Wierzbie, z rzutu wolnego uderza sam poszkodowany, piłkę wyłapuje Aleksander Ceynowa;

12’ kontratak rywali przerywa Piesik;

13’ rzut różny dla Powiśla, głową piłkę zza szesnastkę wywala Piesik, strzał gracza gospodarzy nad bramką;

15’ próba zaskoczenia bramkarzy w wykonaniu Arkadiusza Hadrysiaka, Ceynowa na posterunku;

18’ Piotr Rogocki do Marcina Malinowskiego, ten mógł lepiej dograć piłkę do Ilanza;

19’ z autu wrzuca Jędrzej Tojza, zakotłowało się w szesnastce rywali, faul jednego z naszych;

20’ Fopka zakręcił dwójką defensorów Powiśla, dośrodkowanie, centymetrów zabrakło aby piłkę głową dopadł Świerczyński;

21’ Kwaśnik nie pozwolił dośrodkować zawodnikowi gospodarzy;

23’ 0-1! wyśmienite wypuszczenie sam na sam Sylwestra Ilanza przez Michała Świerczyńskiego, lob Sylwka;

27’ Malinowski z boku boiska dogrywa piłkę do Ilanza, Sylwek piersią do Fopki, mocne uderzenie Pawła obok słupka;

30’ rzut różny dla Powiśla, głową piłkę daleko za szesnastkę wybija Tojza;

33’ za głęboka wrzutka Malinowskiego;

34’ urywa się Hadrysiak, rzut rożny dla rywali;

38’ 0-2! To była akcja. Świerczyński głową zgrywa piłkę na bok do Malinowskiego, Marcin dogrywa w szesnastkę do Ilanza, Sylwek do niepilnowanego Ronkowskiego, Przemek podwyższa prowadzenie naszego zespołu;

40’ faul Jędrzeja Tojzy na Wierzbie, rzut karny broni Ceynowa, brawo Olek;

41’ dwa kolejne rzuty rożne dla rywali;

45’ koniec pierwszej połowy meczu.

49’ niedokładne dośrodkowanie Fopki;

50’ z autu wrzuca Tojza, Kwaśnik nieczysto głową próbował zgrać piłkę do Ilanza;

51’ wrzutka zawodnika gospodarzy w pole karne, faul na Tojzie;

52’ Krzysztof Kleser powstrzymuje Wierzbę;

53’ dośrodkowanie zawodnika Powiśla w szesnastkę, strzał głową obok bramki;

54’ mało brakowało aby Świerczyński urwał się obrońcy i wyszedł na czystą pozycję;

55’ Piotr Rogocki do Ilanza, Sylwek nie zdążył do piłki;

59’ rzut różny dla rywali, dośrodkowanie i skierowanie piersią piłki obok słupka, Ceynowa kontrolował lot piłki;

61’ nasi napastnicy postraszyli defensywę gospodarzy;

65’ z wolego dośrodkowuje Kleser, Świerczyński głową zgrywa piłkę do Tojzy, Jędrzej leżąc jeszcze trafia w piłkę;

71’ Fopka do Ilanza, Sylwek ostro wzięty w kleszcze przez dwóch defensorów;

74’ faulowany Michał Morgiel, z wolnego uderza sam poszkodowany, łapie bramkarz;

76’ Piesik wywala piłkę głową;

80’ dwie okazje strzeleckie naszego zespołu, zabrakło dokładności;

82’ faul w szesnastce na Karolu Gojke, ja bym gwizdnął;

84’ ponowny faul na Gojke, tym razem odgwizdany;

88’ Malinowski przerywa akcję rywali;

90’ arbiter dolicza pięć minut do regulaminowego czasu gry;

90+2’ aut dla nas, Gojke zabrakło nieco centymetrów aby wyjść na czystą pozycję.

90+5’ koniec zawodów.