Aktualności

Z nieba do piekła...

• autor: mksiak, 2016-04-30 16:45

SOPOCKI POTOK KAMIONKA - MKS II WŁADYSŁAWOWO 4:3 (1:2)

Bramki: Kamionka 12’, 59’ k, 61’, 69’ - Kalwig Mariusz 11’, Neumann Patryk 25’, Gojke Karol 52’

Tuż przed meczem uprawniono do rozgrywek Bartłomieja Lissa, który wyleczył trwającą ponad rok kontuzję. Póki co Bartek jest dopiero po dwóch treningach i dziś nie zagrał.

Rozpoczynamy z wielkim animuszem, gospodarze są przygaszeni i chyba lekko zdziwieni naszymi poczynaniami. W szóstej minucie Mariusz Kalwig nie wykorzystuje sytuacji sam na sam. Pięć minut później lobuje bramkarza i wyprowadza zespół na prowadzenie. Prowadzeniem cieszymy się tylko minutę. Gospodarze doprowadzają do wyrównania strzałem zza szesnastki. W 25 minucie Patryk Neumann strzałem w długi róg ponownie wyprowadza nas na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy przestrzeliwujemy jeszcze jedną sytuację z gatunku „setka”. Zresztą ostatnie dziesięć minut to oblężenie bramki rywali. Pierwsza odsłona meczu dla naszego zespołu.

Druga połowę rozpoczynamy ponownie z wielką werwą. W 52 minucie akcję przeprowadza para zmienników Piotr Smykla i Karol Gojke i strzelamy trzeciego gola. Po chwili przestrzeliwujemy kolejną „setkę”. Mimo to nic nie zapowiada tego co za parę minut się wydarzy. W przeciągu dziesięciu minut tracimy trzy bramki. Ostatnie dziesięć minut meczu to ponowne oblężenie bramki rywala. Nic jednak nie wpada do siatki. Do Władysławowa wracamy na tarczy. Ten mecz powinnyśmy wygrać. Jak to możliwe... Szkoda. Wicelider zgarnął całą pulę.

Raport ligowy w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa - Bartosz Burzyński (C), Krzysztof Kleser, Przemysław Zieliński, Paweł Kalwig - Przemysław Szymański, Marek Kowalewski, Sebastian Grzenkowicz (M), Patryk Neumann (M) - Krzysztof Wojciechowski (M), Mariusz Kalwig

Zmiany: 46’ Karol Gojke za Wojciechowski Krzysztof, 46’ Piotr Smykla za Grzenkowicz Sebastian, 70’ Modliński Rafał za Kalwig Mariusz, 79’ Dawid Gojke za Kowalewski Marek

Żółte kartki: Kamionka 4 – Grzenkowicz Sebastian, Burzyński Bartosz

Czerwone kartki: brak

Nie zagrali: Filip Smarzyński (M) – zgłosił kontuzję, Bartłomiej Liss, Bartosz Klisz (M), Sebastian Kuchnowski (M)

Kontuzje: Michał Ustarbowski (M)

Nieobecni i niepowołani: Grzegorz Czapp (M), Dawid Czapp (M), Kamil Neumann (M), Bartłomiej Kocoń, Dawid Dietrich, Stanisław Poppel, Karol Rekowski (M), Krzysztof Nisiewicz, Marcin Pobłocki,

Trenerzy: Andrzej Baran, Krzysztof Foelkner

Relacja minutowa:

1’ Marek Kowalewski przerzuca piłkę do Przemysława Szymańskiego, dośrodkowanie, mamy rzut rożny;

2’ kolejny rzut różny dla naszego zespołu po błyskawicznie przeprowadzonej kontrze, dośrodkowuje Krzysztof Wojciechowski, piłkę wybijają rośli defensorzy Kamionki;

3’ wrzutka zawodnika gospodarzy, strzał głową obok bramki;

5’ Krzysztof Kleser odgrywa piłkę na bok do Patryka Neumanna, ten faulowany z boku szesnastki;

6’ „setka dla MKS-u”, w sytuacji sam na sam Mariusz Kalwig uderza obok interweniującego bramkarza i bramki;

8’ zaskakująco z pierwszej piłki uderza zawodnik z Sopotu, łapie Aleksander Ceynowa;

11’ 0-1! Tym razem Mariusz Kalwig już się nie myli, lob nad bramkarzem i wyprowadza zespół na prowadzenie. Asystuje Marek Kowalewski;

12’ 1-1, strzał z ok 30m, piłka jeszcze skozłowała przed Ceynową;

13’ zamieszanie w naszej szesnastce, Kamionka ma rzut rożny;

15’ Mariusz Kalwig wychodzi na czystą pozycję, jednak spalony;

16’ istna bomba zawodnika gospodarzy, zmierzającą w okienko piłkę wybija Ceynowa;

19’ kontratak rywali, chyba się pośpieszyli za bardzo, spalony;

23’ składna wymiana piłki na połowie przeciwnika, skończyło się tylko na wymianie;

25’ 1-2! Ponownie wychodzimy na prowadzenie, precyzyjnym strzałem w długi róg popisuje się Patryk Neumann, asystuje Mariusz Kalwig;

27’ Ceynowa zmuszony do interwencji;

30’ dwa zaskakujące strzały graczy gospodarzy obok bramki;

35’ Wojciechowski na pozycji spalonej;

37’ z rzutu rożnego dośrodkowuje Wojciechowski, zamieszanie pod bramką rywali i tylko tyle;

41’ „setka dla MKS-u”, była okazja na trzecią bramkę, Wojciechowski mógł trafić do bramki, trafia jednak w bramkarza, odbitą piłkę uderza lub lobuje Mariusz Kalwig, niestety nad poprzeczka;

42’ Kleser do Neumanna, Patryk wywalczył rzut rożny. Sam dośrodkowuje, wybija obrońca, do piłki dopada Szymański, potężnym uderzeniem o mało nie znokautował gracza gospodarzy;

44’ Kleser uderza (chyba) z własnej połowy, kiks bramkarza, piłka mija jednak światło bramki.

W przerwie trener dokonuje dwóch zmian. Boisko opuszczają młodzieżowcy Grzenkowicz i Wojciechowski. Pojawiają się bardziej doświadczeni Piotr Smykla i Karol Gojke.

46’ i właśnie wymiana piłki pomiędzy tymi zawodnikami, Mariusz Kalwig nie zrozumiał się z Karolem;

47’ długa piłka Burzyńskiego do Mariusz Kalwiga, minimalnie szybszy obrońca;

50’ Przemysław Zieliński czyści własne przedpole;

51’ strzał gracza Kamionki obok bramki;

52’ 1-3! akcja zmienników, celnie Karol Gojke a asystuje znakomitym podaniem Piotr Smykla;

56’ „setka dla MKS-u”, Mariusz Kalwig w sytuacji sam na sam z bramkarzem za mocno wypuszcza sobie piłkę;

59’ 2-3, Aleksander Ceynowa fauluje zawodnika gospodarzy. Rzut karny pewnie wykonany;

61’ 3-3, gapiostwo i jeszcze raz gapiostwo, mocny strzał w długi róg, już nie wiem kto zawinił;

66’ bark w bark powalczył Karol Gojke;

68’ w beznadziejnej wydawało się sytuacji broni „OLO”;

69’ 4-3, zamieszanie, bramka i pozamiatane…;

70’ Rafał Modliński zmienia Mariusza Kalwiga;

73’ nerwowo na boisku;

79’ Dawid Gojke zmienia Kowalewskiego;

Ostatnie dziesięć minut to oblężenie bramki rywali. Mamy cztery rzuty rożne, trzy auty, oddajemy kilka strzałów. Nic nie wpada. Bohaterem mógł zostać Dawid Gojke, który z trudnej pozycji głową uderzył centymetry obok słupka.