statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie jesieni – Klasa „A”

• autor: mksiak, 2015-12-16 18:51

Za nami runda jesienna w wykonaniu zespołu rezerw. Zajmujemy jedenaste miejsce ze stratą dziesięciu punktów do lidera. Nieźle zaprezentowaliśmy się w Pucharze Polski. Po pokonaniu piątoligowego Startu Mrzezino i  „A” klasowego Celticu Reda odpadliśmy po nieznacznej porażce z Polonią Gdańsk.

W rozwinięciu podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu rezerw.

Kadra Klasa „A”

Trenerzy: Andrzej Baran, Krzysztof Foelkner

Bramkarze: Pobłocki Marcin, Orzel Grzegorz (M)

Obrona: Lessnau Piotr, Gojke Dawid, Klisz Bartosz (M), Rekowski Karol (M), Czapp Grzegorz (M), Poppel Stanisław, Kalwig Paweł, Orzel Artur (M)

Pomoc: Neumann Kamil (M), Kowalewski Marek, Nisiewicz Krzysztof, Czapp Dawid (M), Kocoń Bartłomiej, Dietrich Dawid, Korzeniewski Grzegorz, Pokorski Michał, Konkel Tomasz (M), Jarzyna Przemysław (M), Ustarbowski Robert, Modliński Rafał, Smarzyński Filip (M)

Atak: Pawlina Przemysław, Grapp Tomasz

W zespole rezerw występowali także zawodnicy pierwszego zespołu.

Przybyli: Dietrich Dawid – Kaszubia Starzyno, Kocoń Bartłomiej – powrót z KP Gdynia, Pawlina Przemysław – wznowił treningi, Grapp Tomasz, Korzeniewski Grzegorz – obaj z pierwszego zespołu, Konkel Tomasz, Pokorski Michał – zawodnicy wolni

Ubyli: Kortals Marcin, Korzeniewski Dariusz, Szymański Mateusz, Malak Norbert, Derc Bartosz, Piotrowski Jakub, Łyczko Bartłomiej – wszyscy nie wznowili treningów

Okres przygotowawczy

Przygotowania do sezonu rozpoczęto dwudziestego drugiego lipca. Trenowano na własnych obiektach, rozgrywając jednocześnie cztery sparingi:

Start Mrzezino - MKS II Władysławowo 0:1

MKS II Władysławowo – Płomień Piotrowice 7:2

MKS II Władysławowo – Sokół Bożepole Wielkie 1:3

MKS II Władysławowo – Kaszubia Starzyno 3:3

Bramki w sparingach zdobyli: Jarzyna Przemysław 2, Modliński Rafał 2, Burzyński Bartosz 2 oraz po jednej Korzeniewski Grzegorz, Poppel Stanisław, Czapp Grzegorz, Rogocki Piotr, Grapp Tomasz, Kocoń Bartłomiej

Statystyka jesieni

Zespół zdobył jesienią (liga) w trzynastu meczach 17 punktów na 39 możliwych. Zanotowaliśmy: 5 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Stosunek bramek 26÷34.

Mecze u siebie:

Na Żwirowej zajęliśmy czwarte miejsce w tabeli. Rozegraliśmy siedem meczy, zdobyliśmy 14 punktów. Bramki: 23÷18. Zanotowaliśmy: 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę.

Mecze na wyjazdach:

Na wyjazdach zaprezentowaliśmy się dużo gorzej, zajęliśmy jedenaste miejsce w tabeli. Rozegraliśmy sześć meczy, zdobyliśmy tylko 3 punkty. Bramki: 3÷16. Zanotowaliśmy:1 zwycięstwo i 5 porażek. Jeden mecz oddaliśmy walkowerem.

Ponadto trzykrotnie graliśmy w Pucharze Polski notując dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

MKS II Władysławowo – Start Mrzezino 5:1 (2:1)

MKS II Władysławowo – Celtic Reda 2:1 (0:1)

MKS II Władysławowo – Polonia Gdańsk 0:1 (0:1)

Tak graliśmy w kolejnych odsłonach (liga, PP):

I połowa: 7 zwycięstw, 8 porażek. Bramki: 17÷21

II połowa: 5 zwycięstw, 2 remisy, 8 porażek. Bramki: 16÷13

Tak to wyglądało:

MKS II WŁADYSŁAWOWO – KP GDYNIA 5:2 (2:1)

Wynik spotkania mógłby być nieco wyższy gdyby nie zawiodła skuteczność. Niepotrzebnie też straciliśmy dwie bramki, po jednej w końcówkach obu odsłon meczu. Po kilku latach ponownie wystąpił w meczu ligowym Przemysław Pawlina.

KASZUBY POŁCHOWO - MKS II WŁADYSŁAWOWO 2:0 (1:0)

Wyjściowa jedenastka wielce zmieniona w porównaniu z poprzednim meczem. Zabrakło kilka podstawowych ogniw.

MKS II WŁADYSŁAWOWO – START MRZEZINO 5:1 (2:1) PUCHAR POLSKI

Pokonaliśmy w drugiej rundzie Regionalnego Pucharu Polski piątoligowy Start Mrzezino. W obu zespołach zabrakło po kilku podstawowych zawodników.

MKS II WŁADYSŁAWOWO – KASZUBIA STARZYNO 3:2 (3:1)

Po pół godzinie zawodów zdecydowanie prowadzimy trzema golami. Około czterdziestej minuty z boiska wylatuje Piotr Lessnau po drugiej żółtej kartce a goście z rzutu wolnego strzela bramkę kontaktową.

W drugiej połowie przechodzimy do gry z jednym napastnikiem. Grając w dziesiątkę celem jest dowiezienie prowadzenia do końca zawodów. Mimo to nadal inicjatywa należy do naszego zespołu. Przestrzeliwujemy kilka sytuacji bramkowych. W siedemdziesiątej szóstej minucie Kaszubia zdobywa gola z rzutu karnego. Cel osiągamy, trzy punkty zainkasowane.

WICHER WIERZCHUCINO - MKS II WŁADYSŁAWOWO 5:0 (4:0)

W bardzo osłabionym składzie udaliśmy się na to spotkanie. Gdyby nie pomoc personalna trenerów pierwszego zespołu wystąpilibyśmy w dziewiątkę… W dziesiątkę gramy od dwudziestej dziewiątej minuty (czerwień dla Rekowskiego) . Później posypały się gole dla gospodarzy, w tym trzy w pięć minut…

MKS II WŁADYSŁAWOWO – SOPOCKI POTOK KAMIONKA 2:7 (0:4)

Słaby delikatnie ujmując występ zanotowały nasze rezerwy. Wiedzieliśmy, że brakowało będzie kilku zawodników. Jednak tuż przed zawodami okazało się, że kolejnych trzech zgłosiło niedyspozycyjność….

O samych zawodach można powiedzieć tylko tyle – goście grali, strzelali, byli lepsi w każdym aspekcie piłkarskiego abecadła a my statystowaliśmy.

MKS II WŁADYSŁAWOWO – CELTIC REDA 2:1 (0:1) PUCHAR POLSKI

Nasz zespół prowadził grę, zabrakło jednak „zimnej krwi” w wykończaniu akcji. Liczy się jednak awans.

LZS BOJANO - MKS II WŁADYSŁAWOWO 3:0 vo

Najedliśmy się wstydu nie móc zestawić jedenastu zawodników zdolnych do gry…

MKS II WŁADYSŁAWOWO – KP SOPOT 3:2 (3:0)

Pierwsza połowa zdecydowanie dla nas, strzelamy trzy bramki. W drugiej niestety zabrakło „pary” i tracimy dwa gole.

ZATOKA 95 PUCK - MKS II WŁADYSŁAWOWO 2:0 (1:0)

Cóż łatwo „skóry nie sprzedaliśmy”, ale przegraliśmy. Zabrakło wykończenia a bez tego nie da się wygrać.

MKS II WŁADYSŁAWOWO – POLONIA GDAŃSK 0:1 (0:1) PUCHAR POLSKI

Spadkowicz z czwartej ligi zdecydowanie lepszy był w tym meczu. Łatwo skóry jednak nie sprzedaliśmy.

MKS II WŁADYSŁAWOWO – JAGUAR II GDAŃSK 2:2 (1:2)

Po piętnastu minutach powinno być pozamiatane. Niestety pudłowaliśmy tak, że skóra cierpnie. W dwudziestej drugiej minucie konsternacja na trybunach, ławce i chyba wśród naszych zawodników. Goście wychodzą na prowadzenie dwoma bramkami. Dalej atakujemy i dalej pudłujemy. Strzelamy jednak jedną bramkę. Po zmianie stron wyrównanie padło w pięćdziesiątej minucie. Wydawało się, że pójdziemy za ciosem. Nic bardziej mylnego. Nadal pudłowaliśmy. Szkoda straconych dwóch punktów.

CELTIC REDA - MKS II WŁADYSŁAWOWO 3:1 (2:0)

Ten mecz powinnyśmy wygrać a jednak punkty zostały w Redzie. Ponownie zawiodła skuteczność.

MKS II WŁADYSŁAWOWO – PORTOWIEC GDAŃSK 7:2 (3:2)

Po niespełna dwudziestu minutach prowadzimy już 3-0. Goście strzelają dwie bramki i przestrzeliwują dwie „setki”. Ratuje ich też poprzeczka. Robi się nieciekawie. Drugą połowę rozpoczynamy jednak z animuszem i po sześćdziesięciu minutach prowadzimy 6-2. Wśród zawodników z Gdańska robi się nerwowo. Łapią aż cztery czerwone kartoniki i kończą zawody w siódemkę. My strzelamy kolejnego gola a powinnyśmy więcej.

ZENIT ŁĘCZYCE - MKS II WŁADYSŁAWOWO 1:2 (0:2)

Pierwsza połowa wyrównana ale to nasz zespół schodził do szatni z dwubramkową zaliczką. Po przerwie zarysowała się przewaga Zenitu. Podobnie jak tydzień temu na wysokości zadania stanął Marcin Pobłocki broniąc w kilku beznadziejnych wręcz sytuacjach w tym pięć minut przed końcowym gwizdkiem rzut karny.

MKS II WŁADYSŁAWOWO – BŁYSKAWICA REDA REKOWO 1:1 (1:0)

W pierwszej połowie dość duża przewaga naszego zespołu. Udało się nam zdobyć jednak tylko jednego gola autorstwa Bartosza Burzyńskiego z rzutu karnego. Goście dodatkowo od czternastej minuty po bezpośredniej czerwonej kartce grali w dziesiątkę. W drugiej odsłonie meczu inicjatywę przejmuje Błyskawica doprowadzając do wyrównania.

-

W rozgrywkach ligowych wystąpiło 37 zawodników, w tym 14 szerokiej kadry pierwszego zespołu. Kolejnych trzech zagrało tylko w Pucharze Polski (Ronkowski, Grzenkowicz, Kozieniec). Nie podjęli treningów: Ustarbowski Robert, Konkel Tomasz.

Najstarszy zawodnik – Pawlina Przemysław

Najmłodszy zawodnik – Smarzyński Filip (maj 98)

Frekwencja na meczach (tylko liga): obecność zawodników do dyspozycji była na poziomie 16-19.

19 zawodników – 2 x; 18 zawodników – 2 x; 16 zawodników – 1 x; 15 zawodników – 3 x; 14 zawodników – 3 x; 13 zawodników – 1 x;

Trenerzy w przeciągu rundy dokonali:

- pięciokrotnie czterech zmian,

- trzykrotnie trzech zmian,

- czterokrotnie dwóch w pięciu ostatnich meczach.

Najwięcej / najczęściej  (tylko liga):

● najwięcej minut i meczy na boisku: Kalwig Paweł

● najczęściej przesiedzieli całe mecze na ławce: Pobłocki 5, Rekowski 3

● najczęściej wychodzili w podstawowej jedenastce: Kalwig 10, Smarzyński 9

● ani razu nie wyszli w podstawowej jedenastce: Gojke Dawid, Klisz, Pokorski

● najczęściej zmieniani do ilości meczy (z wyjściowej jedenastki): Smarzyński 7/9, Czapp Grzegorz 4/6, Ustarbowski Michał 4/8

● ani razu nie zmienieni (z wyjściowej jedenastki) – Brzostek, Burzyński, Grapp, Kocoń, Korzeniewski, Poppel

● najczęściej wchodzili z ławki: Gojke Dawid 7, Pawlina Przemysław 7

● najszybciej zdobyta bramka: 7’ – zdobyta przez Michała Świerczyńskiego w meczu z Portowcem Gdańsk

● najszybciej stracona bramka: 6’ w meczu z Celticiem Reda

Szczegółowe statystyki ligowe można obejrzeć w zakładce  - Kadra

Aby posortować tabelę wg wybranego kryterium, kliknij w tytuł kolumny (ilość meczy, bramki, asysty, żółte i czerwone kartki, ilość minut na boisku, średnia minut na mecz).

Poszczególne pozycje:

(do podsumowania poszczególnych pozycji przyjąłem wyjściowy skład LIGA plus PP).