Aktualności

Dwie rożne odsłony zespołu...

• autor: mksiak, 2015-04-19 19:32

MKS II WŁADYSŁAWOWO – ARKA PRUSEWO 6:5 (6:1)

Bramki: Kalwig Mariusz 3 (7’, 33’, 45’) Świerczyński Michał 2 (23’, 27’) Lessnau Piotr 17’ k – Arka 3’, 51’, 53’, 62’, 82’

Po pierwszej połowie zanosiło się na pogrom gości. Druga linia rządziła w środkowej części boiska, szalał duet napastników. Można tylko było mieć nieco pretensji do obrońców.

Drugą połowę przegrywamy 0-4 … a mogło być jeszcze gorzej. Tak to prawda. Niemożliwe stało się faktem. Trenerzy mają całe czterdzieści pięć minut materiału do przemyślenia.

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Pobłocki Marcin – Czapp Grzegorz (M), Lessnau Piotr, Brzostek Paweł (M), Gojke Dawid – Neumann Kamil (M), Nisiewicz Krzysztof, Rogocki Piotr, Jarzyna Przemysław (M) – Kalwig Mariusz, Świerczyński Michał

Zmiany: 17’ Kowalewski Marek za Rogocki Piotr, 59’ Klisz Bartosz (M) za Brzostek Paweł, 71’ Czapp Dawid (M) za Czapp Grzegorz, 78’ Rekowski Karol (M) za Gojke Dawid

Nie zagrał: Orzel Grzegorz (M)

Żółte kartki: Kalwig Mariusz, Kowalewski Marek

Czerwone kartki: brak

Zagrali w pierwszym zespole: Konkel Michał, Rogocki Paweł

Kontuzje: Poppel Stanisław, Orzel Artur (M), Modliński Rafał

Nieobecni: Derc Bartosz (M), Piotrowski Jakub (M), Malak Norbert, Szymański Mateusz, Zaczek Wojciech (M), Potrykus Maciej (M), Kalwig Paweł, Ustarbowski Robert, Smarzyński Filip (M)

Trenerzy: Krzysztof Foelkner; Andrzej Nisiewicz; Sławomir Proena (trener bramkarzy)

Relacja minutowa:

1’ pierwsza sytuacja dla naszej drużyny, strzał Kamila Neumanna wybronił bramkarz gości. Po chwili kolejna szansa, tym razem Krzysztof Nisiewicz wraz z Piotrem Rogockim nie wykończyli akcji;
2’ Michał Świerczyński uderza bardzo mocno z 30m., piłkę odbija bramkarz, nie zdążył dobić Neumann,
3’ 0-1, Niespodziewanie przegrywamy po kiksie naszego obrońcy,
6’ Mariusz Kalwig podaje do Świerczyńskiego, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem posyła futbolówkę ponad bramkę;
7’ 1-1! Bramkę zdobywa Mariusz Kalwig, asystę zalicza Świerczyński;
11’ dośrodkowanie w nasze pole karne, piłka przechodzi obok bramki;
17’ 2-1! Sędzia dyktuje rzut karny po faulu na Kalwigu. Jedenastkę na raty wykonał Piotr Lessnau;
20’ faul na Świerczyńskim, brak reakcji arbitra;
21’ strzał zawodnika Arki obok bramki;
23’ 3-1! Michał Świerczyński wykorzystuje dobre podanie od Nisiewicza i obejmujemy dwubramkowe prowadzenie;
24’ akcja Przemysława Jarzyny, dośrodkowanie w pole karne, zabrakło wykończenia akcji;
25’ Michał Świerczyński nie wykorzystuje dobrej sytuacji na podwyższenie wyniku;
26’ Lessnau niepotrzebnie wdał się w drybling z jednym zawodników Arki, na nasze szczęście bez konsekwencji;
27’ 4-1! Kolejna bramka Michała Świerczyńskiego, asysta Mariusza Kalwiga. Akcję zainicjował Kamil Neumann;
30’ Nieczysta interwencja Marcina Pobłockiego, sędzia wskazuje „na wapno”, Marcin zrehabilitował się i broni rzut karny;
32’ uderzenie Kalwiga z 18m, broni bramkarz gości;
33’ 5-1! Drugą swoją bramkę w meczu zdobywa Mariusz Kalwig, asystuje Krzysiek Nisiewicz;
34’ „setka”, Michał Świerczyński gubi piłkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem;
40’ przed stratą drugiej bramki ratuje nas słupek;
45’ 6-1! Pod koniec pierwszej połowy klasycznego hattricka kompletuje Mariusz Kalwig, asysta Przemysława Jarzyny.

49’ faul na Kalwigu, zawodnik gości ukarany żółtym kartonikiem;
51’ 6-2! Tracimy drugą bramkę w meczu, obrona przyglądała się w tej akcji….;
53’ 6-3! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i celny strzał głową;
57’ kolejne błędy w naszym zespole, o mało nie tracimy kolejnej bramki;
58’ Pobłocki broni zespół przed utratą czwartej bramki;
61’ kolejny „smród” w naszej obronie……..
62’ 6-4! Niemożliwe… Grzegorz Czapp nie zdążył za strzelcem bramki, Pobłocki ograny i strzał do pustaka;
64’ uderzenie Neumanna obok bramki;
70’ Bartosz Klisz dośrodkowuje, Marek Kowalewski uderza piłkę głową obok bramki (zbyt słabo);
78’ rzut wolny dla Arki Prusewo,  duże zamieszanie w naszym polu karnym, na szczęście bez konsekwencji;
82’ 6-5! Zawodnik gości objeżdża Klisza na boku boiska, dośrodkowanie w pole karne, nasza przewaga maleje tylko do jednej bramki…….
84’ Lessnau przerywa groźną akcję Arki wybiciem piłki na rzut rożny;
88’ przesunięty na środek obrony Michał Świerczyński wybija piłkę po rzucie rożnym;
90’ sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry;
90+3’ dwa rzuty rożne dla gości, po chwili koniec zawodów.