Doliczone dwie minuty i ….

• autor: mksiak, 2015-03-08 18:27

DRUTEX BYTOVIA II BYTÓW - MKS WŁADYSŁAWOWO 2:1 (1:1)

Bramki: Artur Formela 5’, Mariusz Kryszak 90+2’ – Neumann Patryk 17’

Ten mecz powinniśmy wygrać, ale po kolei. Na samym początku mamy dwie okazje bramkowe. Nie wykorzystujemy ich. Popełniamy błąd w defensywie i w piątej minucie rezerwy Bytowa wychodzą na prowadzenie. Po chwili przestrzeliwujemy kolejną setkę. Wreszcie w siedemnastej minucie meczu doprowadzamy do wyrównania. Do końca pierwszej odsłony meczu trwa zażarta walka. W przerwie trenerzy dokonują dwóch zmian, zdejmując obu napastników. Na boisku pojawiają się Michał Świerczyński i Michał Ustarbowski (powrócił z Jantara Swarzewo). Około sześćdziesiątej minuty ponownie nie wykorzystujemy „dwóch setek”… Na ostatnie dwadzieścia minut meczu na boisku pojawia się Piotr Sztyburski (kilka lat temu grupy juniorskie Stomilu Olsztyn). Doliczony czas gry i kapitalne uderzenie „w okienko” z rzutu wolnego gracza gospodarzy. Do Władysławowa wracamy w milczeniu…

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa - Piotr Smykla, Krzysztof Kleser, Jędrzej Tojza - Patryk Neumann (M), Grzegorz Korzeniewski, Przemysław Szymański, Michał Morgiel  - Karol Gojke, Liss Bartłomiej (M)

Zmiany: 46’ Michał Ustarbowski (M) za Liss Bartłomiej, 46’ Michał Świerczyński za Gojke Karol, 72’ Sztyburski Piotr za Korzeniewski Grzegorz

Nie zagrali: Bartosz Burzyński, Mateusz Konkel, Paweł Brzostek (M)

Żółte kartki: Pietroń Michał – Tojza Jędrzej

Czerwone kartki: brak

Pauza za kartki: Michał Piesik (M)

Kontuzje: Patryk Mudlaff (M), Jakub Świerczyński, Krzysztof Wojciechowski (M)

Nieobecni: Michał Witza (służba wojskowa), Przemysław Zieliński (przebywa za granicą), Sebastian Lezner, Przemysław Jarzyna (M), Tomasz Grapp, Arkadiusz Głowienka, Michał Dybała, Dawid Klein (M)

Trenerzy: Bartłomiej Konkel, Zbigniew Kowalewski

DRUTEX BYTOVIA II BYTÓW: N. Kowalczuk – B. Chojnacki, T. Galikowski, K. Król (75 T. Rachwał), A. Hinc, M. Kryszak, B. Zimon (46 (M. Cybula), A. Formela, M. Stenka, M. Pietroń, A. Wojach.

SĘDZIOWIE: Myszk Sebastian – Rzepkowski Daniel, Lewicz Jan

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: brak

WIDZÓW: ok. 50

Relacja minutowa:

1’ okazja strzelecka naszego zespołu, Bartłomiej Liss tuż „za piątką”, nie zdecydował się na strzał, traci piłkę;

3’ „setka dla MKS-u”, dobre i dokladne dośrodkowanie Michała Morgiela, piłki nie sięga na trzecim metrze Liss;

5’ 1-0, Artur Formela wykorzystuje niezdecydowanie (lub nieporozumienie…) defensora i bramkarza;

9’ „setka dla MKS-u”, Przemysław Szymański wypuszcza Karola Gojke, ten kiwa obrońcę i piątego metra uderza wprost w bramkarza;

12’ strzał zawodnika gospodarzy sparował na rzut rożny Aleksander Ceynowa;

13’ gracz Bytowa objeżdża Patryka Neumanna, zatrzymuje się na Jędrzeju Tojzie;

14’ długa i dokładna piłka Neumanna, ponownie nie sięga jej w szesnastce Liss;

17’ 1-1, rzut wolny bije Morgiel, piłka odbija się od Szymańskiego, dopada ją Patryk Neumann i pakuje do siatki;

19’ rzut rożny wykonuje Szymański, podkręcona piłka o mało nie wpada po palcach bramkarza do siatki, ponownie z narożnika dośrodkowuje Przemek, zagrywa futbolówkę przed szesnastkę, mija się z nią Grzegorz Korzeniewski, Tojza bardzo niecelnie;

21’ ewidentnie trzymany za koszulkę Morgiel pada na murawę w szesnastce, brak reakcji arbitra (główny chyba nie widział);

22’ z ok. 30m uderza po ziemi Szymański, piłkę łapie bramkarz;

23’ z dalszej odległości na strzał decyduje się gracz gospodarzy, Ceynowa sparował piłkę na rzut rożny;

25’ rzut rożny dla MKS-u, dośrodkowuje Szymański, główka Tojzy nad poprzeczką;

29’ Morgiel do Lissa, strzał bramkarz sparował na rzut rożny;

32’ bardzo niecelny strzał zawodnika Bytowa z ok. 25m;

37’ piłka „w naszej siatce”, ewidentny spalony;

39’ Szymański nieczysto trafia w piłkę, ta przelatuje wysoko nad bramką;

43’ para naszych środkowych obrońców przerywa akcję rywali.

49’ Neumann w akcji, faulowany na dwudziestym piątym metrze, Krzysztof Kleser z wolnego uderza tuż nad poprzeczką;

52’ rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowanie, strzał tuż przy słupku;

56’ Neumann mija dwóch zawodników Bytowa, zatrzymuje się na trzecim;

59’ mocny strzał zza szesnastki odbija Ceynowa, piłkę asekurował Piotr Smykla;

60’ Morgiel uderza tylko w boczną siatkę;

62’ nasz zespół pograł dłużej piłką przed szesnastką, tylko pograł…

64’ „setka dla MKS-u”, w sytuacji sam na sam pudłuje Patryk Neumann (a mógł być bohaterem…);

67’ „setka dla MKS-u”, składnej akcji zespołu nie wykańczają Neumann i Michał Świerczyński;

70’ zamieszanie pod nasza bramką, wyjaśnia Kleser;

72’ na boisku pojawia się nowy nabytek naszego klubu, Piotr Sztyburski;

73’ pod bramką rywali obrońcami zakręcił Morgiel, brak wykończenia;

74’ Ceynowa odbija strzał z boku szesnastki;

76’ z 20m nad poprzeczką uderza Kleser;

83’ szybka akcja zainicjowana przez Michała Ustarbowskiego, brak tylko wykończenia;

85’ uderzenie z szesnastki odbija Ceynowa;

89’ „setka dla Bytowa”, na „lewej stronie” pogubili się Ustarbowski i Neumann, poszła akcja rywali, dogranie piłki na środek szesnastki, uderzenie tuż przy słupku;

90+2’ 2-1, kapitalne uderzenie Mariusza Kryszaka z rzutu wolnego z ok. 30m, stadiony świata. Po chwili arbiter kończy zawody.