Ustka zdobyta!

• autor: mksiak, 2014-11-23 12:20

JANTAR USTKA - MKS WŁADYSŁAWOWO 0:2 (0:1)

Bramki: Korzeniewski Grzegorz 30', Świerczyński Michał 90+4'

Na daleki wyjazd do Ustki jechaliśmy z pewnymi obawami ale i nadziejami. Za kartki pauzowali Michał Dybała i Michał Piesik. Trzech innych zawodników nie mogło uczestniczyć  w zawodach z innych powodów. Mecz rozpoczął się od ataków naszego zespołu. W czwartej minucie arbitrzy mogli (a zdaniem trybun i zawodników powinni) podyktować rzut karny po faulu bramkarza gospodarzy na Michale Świerczyńskim. Po dziesięciu minutach grę przejmuje Jantar. Czwarty zespół w tabeli w przeciągu ośmiu minut przestrzeliwuje trzy stuprocentowe sytuacje bramkowe. W myśl zasady „niewykorzystane sytuacje się mszczą”  w trzydziestej minucie wspaniałym uderzeniem zza szesnastki Grzegorz Korzeniewski wyprowadza nas na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nie wykorzystują po jednej doskonałej sytuacji na zdobycie bramki (u nas Błażej Bonk).

W drugiej odsłonie meczu gra się wyrównuje. My gramy uważnie nastawieni na kontrę a Jantar z każdą minutą coraz bardziej nerwowo. W przeciwieństwie do gospodarzy to my stwarzamy okazje na podwyższenie wyniku (Przemysław Szymański, Błażej Bonk). W doliczonym czasie gry Michał Świerczyński zdobywa głową bramkę. Radości nie ma końca. Do Władysławowa wracamy z podniesioną głową, uśmiechnięci i w pełni zadowoleni. „Utarliśmy nosa” faworytowi tego meczu. Po meczu było miłe zakończenie rundy. Dziękuję wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę. Spotykamy się we wtorek na Żwirowej.

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Jakub Świerczyński - Patryk Mudlaff (M), Krzysztof Kleser, Jędrzej Tojza, Piotr Smykla - Krzysztof Wojciechowski (M), Błażej Bonk (C), Grzegorz Korzeniewski, Przemysław Szymański - Przemysław Zieliński, Michał Świerczyński

Zmiany: 65’ Patryk Neumann (M) za Wojciechowski Krzysztof, 69’ Michał Morgiel za Szymański Przemysław, 71’ Mateusz Konkel za Smykla Piotr, 90’ Dawid Klein (M) za Zieliński Przemysław

Nie zagrali: Aleksander Ceynowa, Liss Bartłomiej (M), Paweł Brzostek (M)

Żółte kartki: Kozera Szymon – Korzeniewski Grzegorz, Smykla Piotr, Konkel Mateusz, Świerczyński Michał, Bonk Błażej

Czerwone kartki: brak

Pauza za kartki: Michał Dybała, Michał Piesik (M)

Kontuzje: Karol Sikorra, Tomasz Grapp, Arkadiusz Głowienka

Nieobecni: Sebastian Lezner (przebywa za granicą), Jarosław Trocki, Artur Dampc (M), Daniel Dettlaff (M), Michał Witza, Karol Gojke, Bartosz Burzyński, Przemysław Jarzyna (M)

Trenerzy: Bartłomiej Konkel, Zbigniew Kowalewski

Jantar Ustka: Wójcik Patryk – Barnik Wojciech, Cudziło Jarosław (77’ Wróbel Grzegorz), Iwański Przemysław, Kaczmarek Dominik (85’ Jędrzejczak Dawid), Kozera Szymon, Łukasik Radosław (62’ Boszke Sebastian), Matych Michał (80’ Staszczuk Adrian), Patyk Henryk, Waleszczyk Paweł, Wójcik Wojciech. Trener Piotr Piszko

SĘDZIOWIE: Dreschel Paweł – Ostrowski Marcin, Brodzik Michał

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: brak

WIDZÓW: ok. 50

Relacja minutowa:

4’ Michał Świerczyński  w polu karnym rywali, czy był faulowany przez bramkarza ? Zdania są podzielone, według arbitra NIE;
9’ dobra akcja naszej drużyny, dośrodkowuje Patryk Mudlaff, piłkę głową uderzą Przemek Zieliński, niecelnie;
11’ „setka” dla gospodarzy, tracimy piłkę 20m od własnej bramki, szybkie zagranie na „długi słupek” , strzał minimalnie niecelny;
15’ kolejna „setka” dla graczy z Ustki, uderzenie z 5m obok bramki;
19’ trzecia świetna okazja na zdobycie bramki dla Jantara po szybkim kontrataku;
27’ dośrodkowuje Przemysław Szymański, piłkę głową przedłuża Świerczyński, akcje niestety nie zakończył celnym strzałem Zieliński;
28’ akcję gospodarzy przerywa Jędrzej Tojza;
30’ 0-1! Z rzutu rożnego dośrodkowuje Szymański, bramkarz piąstkuje piłkę na 20m, świetne uderzenie Grzegorza Korzeniewskiego, obejmujemy prowadzenie w Ustce;
32’ „setka” dla gospodarzy, czwarta już w pierwszej części gry, zawodnik gospodarzy w sytuacji sam na sam z Kubą, uderza obok słupka;
33’ na uderzenie z dalszej odległości decyduje się Błażej Bonk, bramkarz wypluwa piłkę, na pozycji spalonej Zieliński;
36’ „setka” naszej drużyny na podwyższenie wyniku,  Korzeniewski wypuszcza Bonka, ten mocno uderza, bramkarz sparował piłkę na rzuty różny;
39’ Mudlaff przerywa akcję rywali wślizgiem w naszym polu karnym, gospodarze domagają się karnego???
40’ strzał zza 16m wyłapuje Jakub Świerczyński;
41’ dośrodkowanie z boku boiska, strzał z 16m pewnie broni Kuba;
42’ zamieszanie w naszym polu karnym, sytuację wyjaśnia Tojza.

47’ strzał zawodnika gospodarzy z 20m obok słupka;
48’ ponowne uderzenie gracza Ustki zza szesnastki, obok bramki;
49’ Szymański uderza obok słupka;
50’ Zieliński wybija zmierzającą do naszej siatki piłkę, uff;
53’ akcję gospodarzy przerywa Krzysztof Kleser;
61’ nieznacznie na pozycji spalonej Krzysztof Wojciechowski;
72’ „setka” dla naszej drużyny, Bonk zagrywa do Świerczyńskiego, ten uderza na bramkę, piłkę odbija bramkarz gospodarzy, dobitka Michała Morgiela, piłka przelatuje nad poprzeczką;
81’ z autu piłkę wrzuca Tojza, Świerczyński uderza z półobrotu, trafia w obrońcę;
82’ dośrodkowanie zawodnika z ustki, dobra interwencja Mateusza Konkela;
83’ zaskakujący strzał z 25m, na posterunku Jakub Świerczyński;
84’ z rzutu rożnego dośrodkowuje Korzeniewski, Zieliński uderza „piłkę z powietrza”, niestety obok bramki;
88’ groźną sytuację zażegnał dalekim wybiciem piłki Tojza;
90’ sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry;
90+1’ dośrodkowanie w nasze pole karne, uderzenie piłki głową ponad bramką;
90+4’ 0-2! Dobre dośrodkowanie Patryka Neumanna na bramkę zamienia Michał Świerczyński i tym samym pieczętuje nasze zwycięstwo na ciężkim terenie w Ustce.