Aktualności

Punkty zgarnął lider.

• autor: mksiak, 2014-11-15 19:22

MKS WŁADYSŁAWOWO – WIERZYCA PELPLIN 1:3 (0:2)

Bramki: Świerczyński Michał 78’ – Racki Łukasz 24’, Meler Maciej 33’, Kuros Andrzej 60’

Do Władysławowa przyjechał lider. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo ale z liderami zawsze grało się nam dobrze. Obserwatorzy liczyli na dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. I tak było, choć na boisku zamiast wirtuozji trwała zażarta walka.

Oba zespoły rozpoczynają ostrożnie. Popełniamy jednak dwa proste błędy w defensywie i pierwsza połowa kończy się dwubramkowym prowadzeniem Wierzycy. Drugą odsłonę rozpoczynamy od huraganowych ataków, które kończą się przed szesnastką rywali bądź niecelnymi strzałami. W sześćdziesiątej minucie pada trzecia bramka dla rywali. Nie poddajemy się, dalej atakujemy bramkę lidera. Zdobywamy gola (Michał Świerczyński) w siedemdziesiątej ósmej minucie. Pod koniec meczu posypały się czerwone kartki, dwie dla Wierzycy i jedna dla nas. Pierwsza połowa dla gości, druga dla naszego zespołu. Małe to pocieszenie, punkty pojechały do Pelplina.

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa - Patryk Mudlaff (M), Krzysztof Kleser, Michał Piesik (M), Jędrzej Tojza - Krzysztof Wojciechowski (M), Michał Dybała, Błażej Bonk (C), Przemysław Szymański - Karol Gojke, Michał Świerczyński

Zmiany: 65’ Liss Bartłomiej (M) za Wojciechowski Krzysztof, 74’ Przemysław Zieliński za Gojke Karol, 74’ Grzegorz Korzeniewski za Mudlaff Patryk

Żółte kartki: Tojza Jędrzej, Dybała Michał – Skalski Przemysław, Bujanowski Mateusz

Czerwone kartki: Piesik Michał 90+2’ - Bujanowski Mateusz 85’, Chyła Jędrzej 90+3

Nie zagrali: Jakub Świerczyński, Piotr Smykla, Michał Morgiel

Poza osiemnastką: Patryk Neumann (M), Mateusz Konkel, Dawid Klein (M), Bartosz Burzyński, Przemysław Jarzyna (M)

Kontuzje: Karol Sikorra, Tomasz Grapp

Nieobecni: Sebastian Lezner (przebywa za granicą), Jarosław Trocki, Artur Dampc (M), Daniel Dettlaff (M), Michał Witza, Paweł Brzostek (M), Arkadiusz Głowienka

Trenerzy: Bartłomiej Konkel, Zbigniew Kowalewski

Wierzyca Pelplin: Czapiewski Daniel – Sławiński Daniel (81’ Bobrzyński Paweł), Meler Maciej, Kuros Andrzej (65’ Orzechowski Patryk), Bujanowski Mateusz (76’ Wojciechowski Patryk), Czapiewski Radosław, Skalski Przemysław, Imianowski Emilian, Racki Łukasz, Szweda Bartosz, Chyła Jędrzej

SĘDZIOWIE: Szewczyk Krzysztof – Jankowicz Tadeusz, Pagacz Przemysław

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: Góreczny Tomasz

WIDZÓW: ok. 150

Relacja minutowa:

1’ długie podanie do Macieja Melera, nie dochodzi do piłki;

3’ Sławiński Daniel przegrywa pojedynek w naszym polu karnym z Krzysztofem Kleserem;

4’ Przemysław Szymański zgrywa piłkę do Błażeja Bonka, strzał tego drugiego niecelny;

7’ dobrze zapowiadająca się akcja, Karol Gojke do Krzysztofa Wojciechowskiego, ten do Dybały, Michał uderza niecelnie;

9’ Racki Łukasz trafia w boczną siatkę;

13’ Gojke z Michałem Świerczyńskim pod bramką rywali, nie zakończyli akcji strzałem;

16’ Bonk podaje do Wojciechowskiego, Krzysztof uderza, bramkarz sparował piłkę na rzut rożny;

17’ strzał zawodnika gości, bardzo niecelny;

24’ 0-1, lob Łukasza Rackiego nad obrońcą i interweniującym Aleksandrem Ceynową (wyszedł z bramki). Nie szło wicekrólowi strzelców na prawej stronie z Jędrzejem Tojzą więc zamienił ją na lewą;

26’ Racki do Melera, strzał obok słupka;

28’ rzut wolny dla Wierzycy, mocno bita piłka odbija się od naszego zawodnika, rzut rożny;

30’ kartki Tojzy i Dybały, poszło w protokół, pracy arbitra nie oceniam (był obserwator);

31’ strzelali kolejno Bonk i Dybała, nic nie wpadło;

33’ 0-2, kolejna głupio stracona bramka, błąd obrońcy, OLO nie zdążył z interwencją, celnie Maciej Meler;

34’ Racki uderza z półobrotu tuż obok słupka;

36’ zamieszanie pod bramką rywali, zabrakło wykończenia;

38’ Bonk kiwa gracza gości, ten fauluje i łapie żółć;

40’ kolejny kocioł pod bramką rywali zakończony uderzeniem Świerczyńskiego, tylko rzut rożny. Z narożnika dośrodkowuje Wojciechowski, nie wykańcza ponownie Świerczyński;

44’ akcję gości powstrzymuje Tojza.

47’ z rzutu wolnego piłkę w szesnastkę wrzuca Kleser, wywala obrońca;

49’ z rzutu rożnego dośrodkowuje Szymański, nie sięga piłki Bonk, zawodnik gospodarzy „dotyka” piłkę ręką, brak reakcji arbitra;

50’ Świerczyński mógł uderzyć, wybrał podanie do Gojke, Karol zablokowany;

51’ uf, Michał Piesik wymanewrowany przez zawodnika Wierzycy, naprawia Patryk Mudlaff;

52’ z pierwszej piłki zza szesnastki uderza Bonk, łapie bramkarz;

56’ Sławiński Daniel zablokowany przez Klesera, piłka opuszcza plac gry;

60’ 0-3, no nie, my gramy a oni strzelają. Racki do Andrzeja Kurosa i zrobiło się jeszcze bardziej nieciekawie;

63’ Dybała i Bonk przekombinowali w szesnastce rywali;

64’ z ostrego kąta Wojciechowski uderza obok słupka;

68’ dobra akcja ale co z tego skoro kolejno dopiero co wprowadzony na boisko Bartłomiej Liss i Karol Gojke chcieli wejść z piłką do bramki…

73’ Świerczyński i Przemysław Zieliński pod bramką gości, skończyło się na stracie piłki;

75’ Bonk uderza zza pola karnego obok bramki;

78’ 1-3! wreszcie, celnie Michał Świerczyński, asysta Błażej Bonk. Akcję zainicjował Przemysław Zieliński;

80’ z rzutu wolnego dośrodkowuje Grzegorz Korzeniewski, obrońca gości o mało nie umieszcza głową piłki w siatce;

85’ faul Mateusza Bujanowskiego na Błażeju Bonku, arbiter karze sprawcę czerwoną kartką;

89’ piłki głową w szesnastce nie sięga Bonk;

90’ arbiter dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry;

90+1’ Szymański do Zielińskiego, strzał, tylko rzut rożny;

90+2’ z rzutu wolnego Bonk uderza w mur, dobitka Szymańskiego, jakimś sposobem bramkarz sparował piłkę poza boisko, rzut rożny;

90+3’ jedna akcją, jedno spięcie i posypały się kartki, po jednej czerwonej bezpośredniej. Ukarani Michał Piesik i Jędrzej Chyła.

90+5’ arbiter kończy zawody.