Aktualności

Hokej…

• autor: mksiak, 2014-11-09 09:03

KP STAROGARD GDAŃSKI - MKS WŁADYSŁAWOWO 7:3 (3:0)

Bramki: Runowski Piotr 2 (28’, 51’), Wenta Mateusz 6’, Armatowski Sebastian 23’, Dubiela Mateusz 57’, Skórczewski Grzegorz 65’, Cablewski Karol 86’ – Bonk Błażej 2 (60’, 85’), Mudlaff Patryk 81’

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej świętami udaliśmy się w pełni nadziei do Starogardu Gdańskiego. Mecz rozegrano na jednym z nowocześniejszych stadionów na Pomorzu.

Rozpoczynamy z animuszem, jednak już w szóstej minucie zawodów gospodarze wychodzą na prowadzenie po ewidentnym bledzie naszego obrońcy. Trzy minuty później piłka ląduje w siatce rywali. Sędzia asystent niesłusznie dopatruje się jednak pozycji spalonej strzelca, Michała Świerczyńskiego. Do końca pierwszej odsłony rywale strzelają jeszcze dwie bramki, w tym jedną ze spalonego (ponownie zaspał sędzia techniczny).

Na drugą odsłonę meczu wychodzimy z trzema zmianami personalnymi, zmienia się ustawienie zespołu. Gospodarze zdobywają kolejne dwie bramki (tu też nie popisał się asystent arbitra głównego). Robi się nerwowo. Nie podamy na kolana, gramy dalej i strzelamy trzy bramki. KP odpowiada dwoma.

Po meczu rozgorzała dyskusja co by było gdyby arbiter uznał gola dla nas na 1-1, co by było gdyby nie uznał zdobytych bramek przez rywali z ewidentnych pozycji spalonych?

Nie zmienia to faktu, że KP zagrało po prostu lepiej i skuteczniej. Dziś przewyższali nas w wielu aspektach piłkarskiego abecadła. Zaznaczyć trzeba, że od wyższej porażki uchronił nas Aleksander Ceynowa.

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa - Karol Gojke, Krzysztof Kleser, Michał Piesik (M), Piotr Smykla - Michał Dybała - Patryk Neumann (M), Grzegorz Korzeniewski, Krzysztof Wojciechowski (M) - Błażej Bonk (C), Michał Świerczyński

Zmiany: 46’ Przemysław Szymański za Korzeniewski Grzegorz, 46’ Przemysław Zieliński za Neumann Patryk, 46’ Patryk Mudlaff (M) za Smykla Piotr, 76’ Liss Bartłomiej za Wojciechowski Krzysztof

Żółte kartki: Armatowski Sebastian, Romanowski Damian – Zieliński Przemysław

Czerwone kartki: brak

Nie zagrali: Jakub Świerczyński, Dawid Klein (M), Mateusz Konkel

Nie powołani: Bartosz Burzyński, Przemysław Jarzyna (M), Michał Witza, Michał Morgiel, Paweł Brzostek (M)

Pauza za kartki: Jędrzej Tojza

Kontuzje: Karol Sikorra, Arkadiusz Głowienka, Tomasz Grapp

Nieobecni: Sebastian Lezner (przebywa za granicą), Jarosław Trocki, Artur Dampc (M), Daniel Dettlaff (M)

Trenerzy: Bartłomiej Konkel, Zbigniew Kowalewski

KP Starogard Gdański: Paszkowski Jakub - Armatowski Sebastian (72’ Cablewski Karol), Dubiela Mateusz (62’ Stanek Mateusz), Gołuński Dariusz, Kupczyk Mateusz, Romanowski Damian, Runowski Piotr (62’ Dawidowski Mateusz), Siora Kacper, Skórczewski Grzegorz (68’ Heksel Patryk), Szulc Mateusz, Wenta Mateusz. Trener: Majewski Mariusz

SĘDZIOWIE: Pagieła Piotr – Walkowski Michał, Malik Krystian

DELEGAT PZPN: brak

OBSERWATOR: Krajewski Waldemar

WIDZÓW: ok. 200

Relacja minutowa:

1’ rzut wolny, piłkę wrzuca Karol Gojke, nie sięga Michał Świerczyński;

2’ czysty wślizg Michała Piesika, rozpoczyna Aleksander Ceynowa;

6’ 1-0, zła interwencja Piotra Smykli, piłkę przejmuje zawodnik rywali, wrzutka na piąty metr, musnął ją jeszcze Mateusz Wenta;

9’ piłka w siatce rywale, Smykla do Krzysztofa Wojciechowskiego, ten zagrywa wzdłuż trzeciego metra bramki rywali, piłkę dopada wyprzedzając obrońcę Świerczyński i pakuje ją do bramki. Sędzia główny już wskazywał  wznowienie gry ze środka boiska, gdy uaktywnił się boczny. Duży błąd asystenta arbitra głównego;

10’ strzał zawodnika gospodarzy zza szesnastki, piąstkuje Ceynowa;

14’ z rzutu wolnego dośrodkowuje Gojke, piłka spada w pole karne, zamieszanie, brak wykończenia;

15’ kontra rywali, nieporozumienie dwóch zawodników KP;

18’ faul na Michale Dybale, żółtą kartką ukarany Armatowski Sebastian;

23’ 2-0, zaspała nasza defensywa, chyba liczyli na spalonego…

26’ Świerczyński faulowany w piątce, brak reakcji arbitra;

28’ 3-0, nie było minutę wcześniej rzutu karnego, jest za to bramka z ewidentnie pozycji spalonej;

30’ „setka dla KP”, dwóch zawodników Starogardu przed Ceynową, doskonale broni „OLO”;

37’ Wojciechowski zagrywa na środek na 20 metr, Błażej Bonk uderza z pierwszej piłki, tylko rzut rożny;

39’ Wojciechowski na pozycji spalonej wg asystenta?

41’ z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzuca Krzysztof Kleser, głową musnął ją Bonk, łapie bramkarz KP;

44’ „setka dla KP”, ponownie dwóch zawodników gospodarzy przed Ceynową, ponownie „OLO” zwycięski;

45’ z ostrego kąta uderza Świerczyński, łapie bramkarz.

W przerwie trenerzy dokonują trzech zmian w zespole.

46’ rzut wolny wykonuje Przemysław Szymański, dośrodkowanie, Świerczyński nie dopada piłki;

47’ „setka dla KP”, dośrodkowanie z boku boiska, główka, słupek nas ratuje;

48’ z rzutu rożnego piłkę wrzuca Gojke, za głęboko, łapie bramkarz;

51’ 4-0, dogranie z boku na szesnasty metr, celnie w środek bramki;

53’ kolejne zagrożenie naszej bramki, wyjaśnia Przemysław Zieliński;

55’ żółtą kartką ukarany Zieliński;

56’ niecelne uderzenie zawodnika KP z ok. 20m;

57’ 5-0, sam na sam z bramkarzem, celnie – ewidentna pozycja spalona strzelca;

60’ faul na Świerczyńskim, żółta kartka dla Damiana Romanowskiego;

60’ 5-1! celnie z rzutu wolnego Błażej Bonk;

61’ Szymański do Bonka, Błażej do Wojciechowskiego, Krzysztof za głęboko wrzucił piłkę, łapie bramkarz;

65’ 6-1, Michał Dybała „wypuszcza” zawodnika sam na sam z Ceynową, celnie;

66’ zamieszanie pod naszą bramką, skutecznie interweniuje Ceynowa;

73’ strzał zawodnika KP obok słupka;

78’ Gojke nie potrzebnie przekłada piłkę z nogi na nogę, po chwili Świerczyński uderza w boczną siatkę;

79’ trwa wymiana ciosów, po jednej okazji dla obu zespołów;

81’ 6-2! celnie Patryk Mudlaff, asystuje Michał Świerczyński;

83’ „OLO” skutecznie interweniuje;

85’ 6-3! bramka Błażeja Bonka, asysta Karol Gojke;

86’ 7-3, kolejna bramka w sytuacji sam na sam;

87’ uderza Bonk, broni bramkarz;

88’ „setka dla KP”, dwukrotnie Ceynowa ratuje „tyłki obrońcom”;

90’ pudło zawodnika KP z trzeciego metra;

90+2’ Świerczyński do Bonka, ten zagrywa wzdłuż bramki rywali, nie sięga Zieliński.