• autor: mksiak, 2014-08-18 00:09

GRYF SŁUPSK S.A. - MKS WŁADYSŁAWOWO 4:0 (2:0)

Bramki:  Stasiak Łukasz 2 (17’, 51’), Sobczak Adrian 30’, Pytlak Patryk 84’

Pierwszy wyjazd w nowym sezonie piłkarskim mamy za sobą. W Słupsku podejmował nas jeden z faworytów do awansu, doświadczony zespół Gryfa.

Dobrze wchodzimy w mecz, już w trzeciej minucie powinna paść dla nas bramka  Niezła gra naszego zespołu trwała tylko kwadrans. W siedemnastej minucie nasz środkowy pomocnik „obsługuje dokładnym podaniem” zawodnika gospodarzy i Gryf wychodzi na prowadzenie. W trzydziestej minucie słupczanie zdobywają drugą bramkę, nie bez winy naszych defensorów.

Na drugą odsłonę meczu wychodzimy z nowymi nadziejami. Napór trwa jedynie przez kilka pierwszych minut. W pięćdziesiątej pierwszej minucie tracimy gola z rzutu karnego i z naszych zawodników „uchodzi powietrze”. W końcówce Gryf wykorzystuje (na raty) kolejny rzut karny i w efekcie przegrywamy wysoko.

Cóż czas leczy rany, lecz tego czasu nie mamy za dużo. W poniedziałek trening 18.30 obecność obowiązkowa a w środę mecz z Kolbudami.

Relacja i raport ligowy w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa - Michał Piesik (M), Michał Dybała, Jędrzej Tojza, Karol Gojke - Arkadiusz Głowienka -Bartłomiej Liss (M), Sebastian Lezner, Przemysław Szymański, Morgiel Michał - Błażej Bonk

Zmiany: 58’ Tomasz Grapp za Szymański Przemysław, 58’ Patryk Neumann (M) za Liss Bartłomiej, 68’ Przemysław Jarzyna (M) za Głowienka Arkadiusz, 72’ Piotr Smykla za Gojke Karol

Nie zagrali: Jakub Świerczyński, Bartosz Burzyński, Patryk Mudlaff (M)

Nie wpisany w protokół: Brzostek Paweł (M)

Żółte kartki: Schulc Szymon – Tojza Jędrzej, Głowienka Arkadiusz, Ceynowa Aleksander, Dybała Michał

Kontuzje: Karol Sikorra , Michał Witza, Mateusz Konkel

Nieobecni: Przemysław Zieliński (przebywa za granicę), Michał Świerczyński, Jarosław Trocki, Krzysztof Wojciechowski (M), Artur Dampc (M), Grzegorz Korzeniewski, Daniel Dettlaff (M)

Trenerzy: Bartłomiej Konkel, Zbigniew Kowalewski

GRYF SŁUPSK: Szuciło Łukasz – Schulz Szymon (67’ Janowski Damian), Dworacki Marcin, Bobrowski Rafał, Kozłowski Marcin, Pytlak Patryk, Mikulski Dawid (74’ Stefański Kamil), Świdziński Karol, Dziuban Bartłomiej (89; Przełuski Dawid), Sobczak Adrian (90’ Frąszczak Łukasz), Stasiak Łukasz. Trener Bednarczyk Grzegorz

SĘDZIOWIE: Grzębowski Kamil – Hoppe Mariusz, Włoch Artur

OBSERWATOR / DELEGAT: brak

WIDZÓW: ok 250

Relacja minutowa:

3’ uderzenie Błażeja Bonka odbija bramkarz Gryfa, dobitka Michała Morgiela nieskuteczna;

4’ strzał Arkadiusza Głowienki z ok 30m wyłapuje golkiper gospodarzy;

5’ z rzutu wolnego dośrodkowuje zawodnik Słupska, głową piłkę wybija Jędrzej Tojza. Po chwili Łukasz Stasiak uderza obok słupka;

6’÷10’ siedzimy na połowie rywali, brakuje jednak dokładnych podań z boków na środek;

11’ piłkę otrzymuje Bartłomiej Liss, pogubił się jednak w dryblingu;

14’ Michał Dybała do spółki z Sebastianem Leznerem przerywają akcję rywali;

15’ Łukasz Stasiak pociągnął bokiem boiska, zatrzymany przez Michała Piesika;

17’ 1-0, Przemysław Szymański „obsługuje dokładnym podaniem” Łukasza Stasiaka, ten w sytuacji sam na sam nie myli się;

19’ Lezner do Bonka, uderzenie Błażeja, golkiper gospodarzy z trudem sparował piłkę na rzut rożny;

23’ strzał Stasiaka z siedmiu metrów, piłkę odbija Aleksander Ceynowa;

26’ pozycja spalona Stasiaka;

28’ źle to wyglądało, na szczęście głową piłkę wywala Piesik;

30’ 2-0, krosowa piłka w szesnastkę dopada do niej nie pokryty Adrian Sobczak i robi się nieciekawie;

35’ żółta kartka dla Jędrzeja Tojzy za powstrzymanie Stasiaka;

36’ rzut wolny dla Gryfa, dośrodkowanie, piąstkuje Ceynowa;

37’ akcja rywali, Stasiak nieczysto uderza piłkę głową;

41’ nr 10 w szarży na naszą bramkę, wybiega Ceynowa, strzał obok słupka;

43’ żółta kartka dla Arkadiusza Głowienki za niezgodne z przepisami przerwanie akcji przeciwnika;

44’ dwa kolejne rzuty rożne dla Gryfa, bez zagrożenia;

44’ faul na Bonku, zawodnik gospodarzy łapie żółć;

45’ rzut rożny wykonuje Karol Gojke, głową uderza Piesik, piłkę łapie bramkarz.

47’ nr 20 mija trzech naszych zawodników, uderza w boczną siatkę;

48’ Szymański do Morgiela, brak wykończenia przez Michała;

49’ Bonk zagrywa na środek szesnastki, brak tam jest jednak naszych zawodników…

50’ na strzał zza pola karnego decyduje się Lezner, zablokowany przez obrońcę;

51’ 3-0, rzut karny dla Gryfa po faulu w szesnastce Michała Dybały. Pewnie z jedenastu metrów Łukasz Stasiak;

57’ Ceynowa ubiega Stasiaka;

58’ trenerzy dokonują dwóch zmian. Na boisku pojawiają się Tomasz Grapp i Patryk Neumann. Boisko opuszczają Szymański i Liss.

59’ Lezner z wolnego uderza na krótki słupek, bramkarz uprzedza Bonka;

64’ strzał gracza Słupska zza szesnastki nad poprzeczką;

65’ Ceynowa w roli głównej, tym razem odbija piłkę po uderzeniu z siedmiu metrów;

68’ na boisku pojawia się Przemysław Jarzyna, zmienia Arkadiusza Głowienkę;

70’ groźnie w naszym polu karnym, wyjaśnia Dybała;

71’ ostatnia zmiana w naszym zespole. Piotr Smykla zmienia Karola Gojkę;

72’ z pierwszej piłki uderza Bonk, za głęboko i niecelnie;

74’ próba lobu zawodnika Gryfa nad Ceynową, minimalnie nieudana;

76’ obrońca rywali wślizgiem ubiega Tomasza Grappa;

75’ rzut wolny dla Gryfa, piąstkuje Ceynowa;

76’ kontra w wykonaniu rywali, piłka ląduje na poprzeczce;

77’ gracz Słupska próbuje przerzucić Ceynowę, nieskutecznie;

78’ Ceynowa odbija mocny strzał zza szesnastki;

84’ 4-0, rzut karny po faulu Ceynowy na napastniku gospodarzy. Uderzenie Stasiaka z punktu oznaczającego jedenasty metr broni „Olo”. Po „naradzie” sędziowskiej arbiter decyduje się powtórzyć rzut karny. Tym razem strzela inny zawodnik, pewnie.

90’ Ceynowa wyłapuje groźny strzał zza pola karnego’

90’ arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+3’ koniec zawodów.