IV LIGA!!!!!!!! Awans jest nasz!!!!!

• autor: mksiak, 2014-06-14 23:47

IV LIGA, IV LIGA, MKS!!!!

GEDANIA GDAŃSK - MKS WŁADYSŁAWOWO 3:3 (0:1)

Bramki: Korzeniewski Grzegorz 18’ k, Świerczyński Michał 52’, Grapp Tomasz 55’ - Gedania 50’,63’, 70’

To były niezwykle emocjonujące zawody w wykonaniu obu zespołów. Mecz sezonuNa boisku Gedanii spotkał się lider z wiceliderem. Nam do awansu brakowało punktu, Gedania natomiast musiała ten mecz wygrać aby zachować szanse na przeskoczenie do wyższej ligi. Na trybunach można zaobserwować sporą grupę oficjeli z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz rozpoczął się od niewykorzystanej setki przez gospodarzy już w pierwszej minucie meczu. Mija dziesiąta minuta zawodów, piłka ląduje w siatce po główce Michała Dybały, arbiter dopatruje się jednak pozycji spalonej. W osiemnastej minucie w szesnastce faulowany zostaje Michał Świerczyński. Z jedenastki nie myli się Grzegorz Korzeniewski wyprowadzając nas na prowadzenie. W dwudziestej czwartej minucie setki nie wykorzystuje Tomasz Grapp. Pierwsza połowa kończy się naszym prowadzeniem. W przerwie słychać na trybunach uznanie dla naszej gry i spory niedosyt kibiców gospodarzy.

Druga odsłona meczu rozpoczyna się od huraganowych ataków Gedanii. Pięć minut po wznowieniu gry Gedania wyrównuje. Odpowiedź MKS-u jest natychmiastowa. Kontratak, przerzut Karola Gojke do Świerczyńskiego i Michał wyprowadza nas ponownie na prowadzenie. Mijają kolejne trzy minuty, prawą stroną urywa się Karol Gojke a Tomasz Grapp głową strzela trzeciego gola. Konsternacja wśród miejscowych. W siedemdziesiątej minucie jest już jednak remis. Gedania zwietrza szansę na wygranie tego meczu. My gramy jednak uważnie w defensywie i przede wszystkim mądrze (Karol Gojke). Arbiter dolicza aż pięć minut do regulaminowego czasu gry. Minuty powoli mijają i jest dziewięćdziesiąta piąta minuta na zegarze! Jest, jest, jest. Remis daje nam upragniony punkt i awans do czwartej ligi. Fikołek trenera Bartka. Radości nie ma końca… !!!

Skład i relacja w rozwinięciu:

Aleksander Ceynowa (M) – Bartosz Burzyński, Jędrzej Tojza (C), Arkadiusz Głowienka, Michał Piesik (M) – Karol Gojke, Grzegorz Korzeniewski, Michał Dybała, Piotr Smykla - Tomasz Grapp, Michał Świerczyński

Zmiany: 59’ Przemysław Szymański za Burzyński Bartosz, 88’ Michał Witza za Świerczyński Michał

Żółte kartki: Gedania 2 – Piesik Michał, Tojza Jędrzej

Nie zagrali: Jakub Świerczyński, Patryk Mudlaff (M)

Pauza za kartki: Błażej Bonk

Zagrali w rezerwach: Bartłomiej Liss (M), Bartłomiej Kocoń

Kontuzje: Artur Dampc (M), Mateusz Konkel, Karol Sikorra, Paweł Holender, Krzysztof Wojciechowski (M)

Nieobecni: Sebastian Lezner, Przemysław Zieliński (obaj wyjazd poza granicę), Jarosław Trocki

Trenerzy: Bartłomiej Konkel

Relacja minutowa:

1’ pierwsza groźna sytuacja pod naszą bramką i od razu setka - Olek Ceynowa broni nogami;

3’ dośrodkowanie Karola Gojke z prawej strony boiska, tylko górna siatka;

5’ rzut wolny dla naszej drużyny, dośrodkowanie w pole karne, Tomasz Grapp uderzą głową, arbiter dopatruje się faulu;

7’ rzut wolny, dośrodkowuje Jędrzej Tojza, głową uderza Gojke, piłka po rykoszecie opuszcza boisko, mamy rzut rożny;

8’ Gojke uderza mocno z 25m, metr od słupka;

9’ dwie niepewne interwencje naszej linii defensywnej, Aleksander Ceynowa na posterunku;

11’ groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy przerywa wślizgiem Michał Piesik;

12’ dośrodkowuje Grzegorz Korzeniewski, główkuje Michał Dybała, piłka w siatce, spalonego dopatrzył się boczny arbiter;

15’ uderzenie zawodnika gospodarzy z 16m, Olek sparował piłkę na rzut rożny;

18’ 0-1! W polu karnym faulowany Michał Świerczyński. Karnego na bramkę zamienia Grzegorz Korzeniewski;

19’ niecelny strzał zawodnika Gedanii,

24’ „setka dla MKS-u”, dokładne dośrodkowanie Michała Świerczyńskiego, główka Grappa, piłkę z trzeciego metra łapie bramkarz;

28’ rzut wolny dla Gedanii  z 18metrów, uderzenie trafia w mur, dobitka niecelna;

31’ aut wykonuje Jędrzej Tojza, obrońcy „Gedy” wyrzucają piłkę na rzut rożny;

32’ z rzutu rożnego dośrodkowuje Tomasz Grapp,  kocioł pod bramką rywali, nie wykańcza Świerczyński a była znakomita okazja;

33’ składna wymiana piłki przez nasz zespół, zabrakło tylko wykończenia;

34’ piłka mija naszą bramkę po niecelnym strzale zawodnika z Gdańska;

35’ nieudane dośrodkowanie Piotrka Smykli;

37’ kolejne dośrodkowanie Smykli, Grapp uderza nad bramką;

41’ bardzo nieudany strzał zawodnika Gedanii;

42’ dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy przerywa Karol Gojke;

45’ piłkę piąstkuje Olek Ceynowa, Arkadiusz Głowienka zażegnał niebezpieczeństwo pod naszą bramką;

46’ dwie akcje gospodarzy, skuteczna gra naszej obrony;

49’ rzut rożny dla Gedanii, dobre dośrodkowanie, na posterunku Olek;

50’ 1-1, czekamy na gwizdek arbitra po zagraniu ręką, tymczasem piłka ląduje w siatce i mamy remis;

52’ 1-2! świetne podanie z prawej strony Karola Gojke, piłkę w siatce umieszcza Michał Świerczyński ( 23 bramka Michała w tym sezonie!);

55’ 1-3! kolejny raz świetne dośrodkowanie Karola Gojke, Tomasz Grapp „ala Robin Van Persie” uderzą głową i prowadzimy w Gdańsku dwoma bramkami!

57’ dobra interwencja Olka, piłkę wybija Michał Dybała;

58’ bardzo niecelny strzał zawodnika Gedanii;

61’ strzał Przemysława Szymańskiego, piłka po nodze wychodzi na rzut rożny, dośrodkowanie Karola Gojke, Dybała uderza głową nad bramką;

63’ 2-3, Olek nieco zaspał w bramce, zawodnik Gedanii wychodzi sam na sam z bramkarzem i spokojnie umieszcza piłkę w siatce;

64’ Olek wyłapuje piłkę po strzale z dalszej odległości;

65’ Michał Świerczyński próbuje przelobować bramkarza, bez powodzenia;

70’ 3-3, dośrodkowanie w pole karne i celny strzał głową daje Gedanii remis;

71’ Gojke dośrodkowuje z rzutu rożnego, strzał Tomasza Grapp zablokowany;
72’ kontratak naszego zespołu zakończony uderzeniem Gojke tuż obok słupka;

75’ interwencja Olka, pewnie broni strzał zawodnika gospodarzy;

77’ Piotr Smykla blokuje strzał z 16m;

79’ Michał Świerczyński mija dwóch obrońców Gedanii, niestety chwilę później traci piłkę;

82’ niecelny strzał zawodnika Gedanii;

83’ Tojza przerywa akcję gospodarzy;

86’ Ceynowa łapie piłkę po strzale z 30m;

87’ Gojke uderza z boku boiska, troszkę za słabo;

90’ sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry;

90+3’ rożny dla Gedanii, prawdziwy kocioł w naszym polu karnym, wszyscy zawodnicy łącznie z bramkarze w okolicach naszego pola karnego. Strzał z 16m na nasze szczęście mija bramkę;
90+5’ końcowy gwizdek arbitra, remisujemy na ciężkim terenie z Gedanią Gdańsk! Zdobyliśmy upragniony punkt dający nam awans do IV LIGI!